Connect with us

.

Güncel

Gülmen ve Özakça’nın bulunduğu cezaevi önünde oturma eylemi

AleviNet

Published

on

ATO üyesi doktorlar, ihraç edilen akademisyenler ile sivil toplum örgüt üyelerinden oluşan bir grup, Nuriye Gülmen ile Semih Özakça’nın tutuklu bulunduğu cezaevi önünde oturma eylemi başlattı.

Ankara Tabip Odası’ndan (ATO) doktorlar, ihraç edilen akademisyenler ve sivil toplum örgütlerinden oluşan bir heyet , açlık grevlerinin 97’nci gününe giren Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın tutuklu bulunduğu Sincan F Tipi Cezaevi önünde bir araya gelerek bilgi almak istedi. Heyete bilgi verilmemesi üzerine heyet cezaevi önünde oturma eylemi başlattı.

HER İKİ TALEBİ DE REDDEDİLDİ

Nuriye Gülmen ile Semih Özakça’nın durumuna ilişkin cezaevi yönetiminden bilgi almak isteyen ATO üyesi Prof. Dr. Sibel Perçinel’in talebi reddedildi. Daha sonra cezaevi doktoru ile görüşmek isteyen Perçinel’in bu talebi de reddedilince, heyet içerisinde bulunan yurttaşlar cezaevi önünde oturma eylemi başlattı.

Güncel

Öcalan’ın avukatları İmralı’ya hareket etti

AleviNet

Published

on

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın avukatları Rezan Sarıca ve Newroz Uysal görüşmek üzere İmralı Adası’na gitti.

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın olumlu yanıtı üzerine avukatlar sabah saatlerinde Gemlik’e giderek oradan İmralı Adası’na hareket etti. 

Avukatlar en son 2 Mayıs günü İmralı Adasına gitmişti. 

Continue Reading

Güncel

Sokak ortasında sandalyeler havada uçuştu

AleviNet

Published

on

Edinilen bilgilere göre olay, Çorlu’da Cumhuriyet Meydanı Şehit Teğmen Yavuzer Caddesi üzerinde meydana geldi. Cadde üzerine eşi ve bebek arabasındaki çocuğu ile yürüyen bir kişi kaldırımdaki bir başka kişi ile tartışmaya başladı. Tartışmanın aniden alevlenerek kavgaya dönüşmesi üzerine taraflar birbirlerine sandalyelerle saldırdı. Kaldırımda bulunan onlarca kişinin gözleri önünde yaşanan olay vatandaşların araya girmesi ile sona erdirildi. Kavgaya karışan kişiler ayrı yönlere giderek olay yerinden ayrıldı.

Continue Reading

Güncel

Sahte para tehlikesi!

AleviNet

Published

on

Habertürk’te yer alan habere göre Tüketiciler Derneği Genel Başkanı Küçük, “Kalpazanlar, başta para değişiminin yoğun olduğu turizm bölgeleri olmak üzere kalabalık alışveriş ortamlarında sahte paraları piyasaya sürmek üzere harekete geçiyor. Vatandaşlarımız, hepsini olmasa bile özellikle 50 TL, 100 TL ve 200 TL değerindeki büyük banknotları mutlaka kontrol etmeli” dedi.

Tüketici Başvuru Merkezi Hukuk Komisyonu Başkanı Emergen, “Tüketiciler, yaz mevsiminde ve bayramlarda aceleden, tatil rehavetinden veya sıcağın yol açtığı dikkatsizlikten sahte paraları fark edemeyebiliyor. Mağdur olmamak için özellikle şüphelenilen para alınmadan önce mutlaka incelenmeli. Sahte parayı anlamanın en kolay yollarından biri banknotun kağıt kalitesidir”

Continue Reading
Advertisement

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI