Connect with us

.

Güncel

Piknik yapan siviller bombalandı

AleviNet

Published

on

Pülümür Vadisi’nde bulunan Kutudere mevkiinde piknik yapan sivillerin Kobra tipi helikopter ile bombalandığı öğrenildi.

Dersim’in Pülümür Vadisi’nde yer alan Kutudere Zage mevkiinde, dün saat 17.00 sıralarında Kobra tipi helikopter ile düzenlenen bombardımanda sivillerin vurulduğu öğrenildi. Edinilen bilgilere göre, 6 kişiden oluşan bir grup arkadaş, piknik yapmak üzere Kutudere mevkiine gittiler. Grubun yol kenarında bulunduğu sırada İnsanız Hava Aracı (İHA) ile tespit edilmesi ardından bölgeye gelen Kobra tipi helikopter ile bombalandığı aktarıldı. Yapılan bombardıman ardından Pülümür ilçe yolları araç ve yaya trafiğine kapatılırken, alana ambulanslar gönderildi. Bombalama sonucu grup içerisinde bulunan isimleri öğrenilen Özdal Dönmez Erzurum Devlet Hastanesi’nde ve Pınar Aydın Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altında alındı.

Yaralanan Pınar Aydın’ın Marmara Üniversitesi Radyo ve Televizyon bölümü mezunu olduğu ve Malatya İnönü Üniversitesi’nde yüksek lisans yaptığı öğrenildi. Özdal Dönmez ise Dersim’de bulunan Pera Restoran sahibi olduğu belirtildi.

Ağır yaralanan Özdal Dönmez’in ablası Neriman Dönmez, kardeşinin Erzincan Devlet Hastanesi’ne götürüldüğü ve burada hasta kabul işlemenin gerçekleştirilmediğini, burada ambulansın taşlanarak linç girişiminde bulunulduğunu söyledi. Dönmez, güvenlik nedeniyle kardeşini Erzurum Devlet Hastanesi’ne götürdüklerini belirtti. Ağır yaralananlardan belgeselci Pınar Aydın ise Elazığ Araştırma Hastanesine kaldırıldı ve ameliyata alındı. Aydın’ın durumu ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Bombardımanda yaralanan diğer 4 kişi hakkında bilgi edinilemedi.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

8 yıl sonra Öcalan ile yapılan ilk görüşme sona erdi

AleviNet

Published

on

PKK lideri Abdullah Öcalan’ın avukatları 8 yıl sonra ilk kez Gemlik’ten İmralı Adası’na sabah saatlerinde hareket etmişti. Saat 16.40 itibariyle sona eren görüşmenin ardından 2 avukat İmralı’ya hareket ettikleri Gemport Limanı yerine, Mudanya Güzelyalı Jandarma İskelesi’ne getirildi. Herhangi bir basın açıklaması yapılmaması ve güvenlik maksadıyla Mudanya Güzelyalı’da bulunan jandarma iskelesine götürülen 2 avukat, sabah 9.20’de İmralı Cezaevi’ne polis, jandarma ve cezaevi personeli gözetiminde gitmişti.

NE OLMUŞTU?

Abdullah Öcalan Mayıs ayının başlarında Avrupa İşkenceyi Önleme Komitesi ve avukatlarıyla bir görüşme yapmıştı. Ancak avukatlar bu görüşmeyi gerçekleştirmek için İstanbul’dan hareket etmişti. Bugünkü ziyaret 27 Temmuz 2011 tarihinden sonra avukatlarıyla Gemlik üzerinden yapılan ilk görüşme özelliğini taşıyor. Öcalan en son 12 Ocak 2019’da kardeşi Mehmet Öcalan ile görüşmüştü.

Continue Reading

Güncel

LGS belgeleri yayımlandı

AleviNet

Published

on

Milli Eğitim Bakanlığı, LGS kapsamında 1 Haziran’da liselere giriş için yapılacak merkezi sınavın giriş belgelerini yayımladı. Yapılan açıklama şöyle: “LGS kapsamında 1 Haziran’da liselere giriş için yapılacak merkezi sınavın giriş belgeleri yayımlandı. Öğrencilerimiz kayıtlı oldukları okul idarelerine başvurup sınav giriş belgelerini alabilecekler.”

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

LGS sınav giriş yerleri için gözler MEB’den gelecek açıklamadaydı. Liseye geçiş yapacak öğrencilerin katılacağı sınavla ilgili detaylar geçtiğimiz günlerde netleşmişti. İşte MEB’in düzenlediği sınava katılacak olan öğrencilerin dikkat etmesi gereken detaylar…

LGS SINAV GİRİŞ BELGESİ NEREDEN GÖRÜNTÜLENECEK?

LGS sınav giriş belgeleri okul müdürlükleri tarafından çıktı alınıp onaylandıktan sonra öğrencilere teslim edilecek. Sınav giriş belgesinin mühürlenmiş olması önem arz edecek.

Sınav giriş belgesinde öğrencinin kimlik bilgileri ile sınava gireceği sınav merkezi, bina, salon ve sıra bilgileri yer alacak.

Fotoğraflı sınav giriş belgesini kaybeden öğrenciler, belgenin yenisini öğrenim gördüğü okul müdürlüklerinden alabilecek.

MEB’DEN SAAT UYARISI

Öğrenciler, kimlik kontrolleri ve salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için en geç saat 09.00’da, fotoğraflı, onaylı sınav giriş belgelerinde belirtilen binada hazır bulunacak.

Geçerli kimlik belgesi ve fotoğraflı, onaylı sınav giriş belgesi yanında olmayan öğrenciler sınava alınmayacak.

SINAVA GİDERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Öğrenciler sınava gelirken yanlarında fotoğraflı, onaylı sınav giriş belgesi, geçerli kimlik belgesi ile en az iki adet koyu siyah ve yumuşak kurşun kalem, kalemtıraş ve leke bırakmayan yumuşak silgi bulunduracak.

Continue Reading

Güncel

Öcalan’ın avukatları İmralı’ya hareket etti

AleviNet

Published

on

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın avukatları Rezan Sarıca ve Newroz Uysal görüşmek üzere İmralı Adası’na gitti.

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın olumlu yanıtı üzerine avukatlar sabah saatlerinde Gemlik’e giderek oradan İmralı Adası’na hareket etti. 

Avukatlar en son 2 Mayıs günü İmralı Adasına gitmişti. 

Continue Reading
Advertisement

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI