SON DAKİKA

Askeri birlikte zehirlenmeler ile ilgili 21 kişi gözaltına alındı

Bu haber 18 Haziran 2017 - 13:12 'de eklendi ve 11 views kez görüntülendi.

Asker zehirlenmeleri ile gündeme gelen Manisa’da 1’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası’nda dün gece 731 askerin daha zehirlenme şüphesi ile hastaneye kaldırılmasının ardından 21 kişi gözaltına alındı.

Manisa’da 1’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası’nda 731 askerin zehirlenme şüphesiyle tedaviye alınmasının ardından Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Aralarında askeri birliğin yemeklerini veren yemek şirketinin çalışanlarının da olduğu 21 kişi gözaltına alındığı duyuruldu. Gözaltına alınanlar sorgulanmak üzere Manisa Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Öte yandan kente giden Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, hastanelerde tedavi gören askerleri ziyaret ederken, Manisa’da 1’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası’nın yemek ihalesini alan şirketin sözleşmesinin gözden geçirileceğini duyurdu.

BAKAN IŞIK’A TEPKİ

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, EDOK Komutanı Korgeneral Tahir Bekiroğlu, Vali Mustafa Hakan Güvençer, AKP Manisa milletvekilleri Selçuk Özdağ ve Murat Baybatur ile birlikte Manisa Merkez Efendi Hastanesi’nde tedaviye alınan askerleri ziyareti sırasında asker yakınları ve bir grup tarafından protesto edildi.

DAHA ÖNCE DE YAŞANMIŞTI

Manisa’da 23 Mayıs tarihinde aynı kışlada bin 46 asker gıda zehirlenmesi nedeniyle hastaneye kaldırılmış, bir asker yaşamını yitirmişti. Bu olaydan 4 gün sonra, 27 Mayıs tarihinde bu kez, Kırkağaç 6’ncı Jandarma Komando Er Eğitim Alayı’nda zehirlenme vakası yaşanmış, 70 asker hastaneye kaldırılmıştı. Yine 16 Haziran’da da 60 er zehirlenme şüphesi ile hastaneye kaldırılmıştı.