‘Gülmen ve Özakça’ya kayıtsız kalamayız’

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya destek eyleminde kamu çalışanları adına konuşan Nazan Bozkurt, “112 gündür açlık grevinde olan 2 insandan bahsediyoruz. Bu iki mevsimdir aç iki insan demektir. Vicdanlarımızı bu duruma kayıtsız bırakamayız” dedi.

Sincan F Tipi Kapalı Cezaevi’ndeki Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevi eylemi 112’nci gününe girerken, Yüksel Caddesi’nde “işimizi geri istiyoruz” eylemi de 232’nci gününde devam ediyor. Polis, bugün de Yüksel Caddesi’nde bulunan İnsan Hakları Anıtı önünde bir araya gelmek isteyen birçok kişinin caddeye girmelerine izin vermedi. Bunun üzerine kitle, Yüksel Caddesi’yle kesişen Karanfil Sokak’ta bir araya geldi. Burada yapılan eyleme, İstanbul’da başlattığı eylemini Gülmen ve Özakça’ya destek olmak için Yüksel Caddesi’ne taşıyan, KHK ile ihraç edilen kamu emekçisi Nazife Onay da katıldı.

Eylemde, İşimizi geri istiyoruz”, “Nuriye Semih işe geri alınsın” yazılı dövizler taşıdı ve sık sık, “Nuriye Semih onurumuzdur” ve “Emekçiyiz haklıyız kazanacağız” sloganları atıldı.

‘İKİ MEVSİMLİK AÇLIK’

Kitle adına konuşan ihraç edilen kamu emekçilerinden Nazan Bozkurt, “112 gündür açlık grevinde olan 2 insandan bahsediyoruz. Bu iki mevsimdir aç iki insan demektir. Vicdanlarımızı bu duruma kayıtsız bırakamayız” dedi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Akşam yiyip içiyorlar sabah gelip açlık grevi yapıyorlar” açıklamasını hatırlatan Bozkurt, “Nuriye 44, Semih 63 kiloya düştü. ‘Nuriye ve Semih ölmesin’ diye imza atan 111 aydını da terörist ilan ettiler” diye konuştu.

MEKTUP ÇAĞRISI

Son olarak Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya mektup gönderme çağrısı yapan Bozkurt, Gülmen için “Sincan Kadın Kapalı Cezaevi Sincan/Ankara”, Özakça için “Sincan 1 nolu F tipi Cezaevi Sincan/Ankara” şeklindeki mektup adreslerini paylaştı.