Connect with us

.

GÜNCEL HABERLER

PSAKD Genel Başkan Yardımcısı Erçe: Bizim Adalet yürüyüşümüz asla sonlanmayacak

AleviNet

Published

on

Ankara’dan başlatılan ve İstanbul’a kadar sürecek olan Adalet Yürüyüşü’ne her geçen gün katılım artarak devam ediyor. Yürüyüşe katılan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Tarsus Şube Başkanı Cuma Erçe, “Başlatılan bu Adalet Yürüyüşü 9 Temmuz’da Maltepe’de yapılacak mitingle sonlandırılabilir ancak bizim adalet mücadelemiz asla sonlanmayacaktır” dedi.

Ankara’dan başlatılan ve İstanbul’a kadar sürecek olan Adalet Yürüyüşü’ne yönelik PSAKD Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Tarsus Şube Başkanı Cuma Erçe, Pir Haber Ajansı’na konuştu.

“BU ÜLKEDE ADALETE EN ÇOK ALEVİLER İHTİYAÇ DUYMUŞTUR”

Bu ülkede adalete en çok ihtiyaç duyan kesimlerden birinin de Aleviler olduğunu belirten Erçe, “Aleviler bu ülkede var olduğu süre boyunca her dönem haksızlıklara, katliamlara ve adaletsizliklere maruz kalmıştır. Biz Aleviler de Kürtler, ezilenler ve ötekileştirilenler gibi adalete ihtiyaç duyuyoruz ve bu yürüyüşü destekliyoruz” dedi.

“BİZLER GEÇMİŞTEN BUGÜNE KADAR ADALET İÇİN MÜCADELE VERDİK”

Erçe, “Pir Sultanlara, Şeyh Bedrettinlere tanınmayan adalet, günümüzde Berkin Elvanlara ve Gezi’de katledilenlere ’de tanınmamıştır. Uğur Kurt’a ve Dilek Doğan’a tanınmayan adaletin bugün bizlere de tanınmadığını düşünüyorum. Sivas’ta, Gazi’de, Çorum’da yaşanan katliamlar için halen adalet arıyoruz. Bizler geçmişten günümüze kadar sürekli adalet için mücadele verdik” diye konuştu.

“ADALET MÜCADELEMİZ ASLA SONLANMAYACAKTIR”

Bugün yapılan bu Adalet  Yürüyüşü’nü yeterli bulmadıklarını belirten Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Tarsus Şube Başkanı Cuma Erçe şunları kaydetti:

“Geç kalınmış bir yürüyüştür. Ancak her şeye rağmen Adalet Yürüyüşü desteklenmeli, yürüyüşün içinde olunmalı, beslenmeli ve alt yapısında yer alınmalıdır. Başlatılan bu Adalet Yürüyüşü 9 Temmuz da Maltepe’de yapılacak mitingle sonlandırılabilir ancak adalet mücadelemiz asla sonlanmayacaktır. Bu yürüyüşün sadece tutuklanan CHP Milletvekili Enis Berberoğlu için değil haksız yere tutuklu olan HDP Milletvekilleri ve Genel başkanları için de yapılması gerektiğini düşünüyorum.”

“9 TEMMUZDAN SONRA 81 İLDE YÜRÜŞE GİRİLMELİ”

Ülkede yaşanan tüm bu adaletsizliklere karşı çok daha geniş kesimlerin bir araya gelmesi gerektiğini ifade eden PSAKD Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Tarsus Şube Başkanı Cuma Erçe, “9 Temmuz’dan sonra da 81 ilde yürüyüşe geçilmeli ve adalet sağlanıncaya kadar ortak bir mücadele vermelidir. Biz Aleviler bu adalet yürüyüşünde varız ve adalet gelinceye kadarda var olacağız” dedi.  

Pirha

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GÜNCEL HABERLER

İzmir’de avukatlara ‘kayyum’ şiddeti: Gözaltılar var

AleviNet

Published

on

Çağdaş Hukukçular Derneği ve Özgürlük İçin Hukukçular Derneği, Amed, Mardin ve Van büyükşehir belediyelerinin gasp edilmesine karşı adlye önünde basın açıklaması yapmak istedi.

Eyleme izin vermeyen polis, HDP İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu’nu avukatlardan uzaklaştırdı. Hemen ardından avukatlara saldıran polis, çok sayıda kişiyi darp ederek gözaltına aldı.

Continue Reading

GÜNCEL HABERLER

AABK Türk konsoloslukları önünde eyleme geçiyor

AleviNet

Published

on

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK), kayyum işgaline ilişkin eylemlerini sürdürüyor.

Yazılı açıklama yapan AABK, “Halkın iradesini haramilere teslim etmeyeceğiz” mesajını vererek, “Tüm demokrasi güçleriyle el ele vererek, tek adam rejiminin baskıları karşısında asla boyun eğmeyeceğiz. Diz çökmeyeceğiz” dedi.

ÇAĞRI

Açıklamada şu çağrı da yapıldı:

“23 Ağustos 2019 Cuma günü saat 11:00’de Avrupa’daki Türk konsoloslukların önüne siyah çelenk bırakacağız. Tüm duyarlı canlarımızı bu protesto mitinglerimize davet ediyoruz.”

“Kayyımlara hayır… Faşizme geçit yok” etkinliklerinin yapıalcağı iller….

Düsseldorf
Frankfurt
Hamburg
München
Stuttgart
Hannover
Berlin

Continue Reading

GÜNCEL HABERLER

İdlib’deki gözlem noktasına taciz ateşi iddiası

AleviNet

Published

on

Suriye ordusunun, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) kontrolündeki İdlib’deki gözlem noktasına taciz ateşi yaptığı bildirildi. Reuters’ın ulaştığı iki Türk yetkili,  İdlib’in güneydoğusundaki Maaretinuman ilçesinde yer alan 8 nolu gözlem noktası yakınlarına açılan ateşin herhangi bir yaralanmaya ya da hasara yol açmadığını aktardı.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, taciz ateş makineli tüfeklerle bölgedeki bir Suriye uçağından yapıldı.

Suriye ordusu 19 Ağustos’ta 8 nolu gözlem noktasının güneyindeki 9 nolu gözlem noktasına doğru hareket halinde olan Türk ordusuna ait konvoya hava saldırısı düzenlemişti. Şam yönetimi “TSK konvoyunun İdlib’deki teröristlere silah taşıdığını” savunmuştu. Ankara, hava saldırısında üç sivilin öldüğü açıklamıştı. 

İdlib'de hedef alınan TSK konvoyu

İdlib’de hedef alınan TSK konvoyu

Suriye ordusu bir süredir Rusya ve İran’ın desteğiyle İdlib’in güneyinde cihatçı örgütlerin kontrolünde olan bölgede ilerliyor.

Taciz ateşine uğradığı iddia edilen söz konusu gözlem noktası Suriye güçlerinin kuşatmaya aldığı Han Şeyhun ilçesinin kuzeyinde yer alıyor.

İran ve Rusya ile yapılan anlaşma uyarınca Türkiye’nin Suriye’nin Kuzeybatısında 12 gözlem noktası bulunuyor.

rtr/GY,JD

© Deutsche Welle Türkçe

 

Continue Reading
Advertisement

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI