Fethullah Gülen NPR radyosuna konuştu: Gül ve Davutoğlu ziyaretime geldi

“Darbe girişimi”nin yıldönümü yaklaşırken ABD radyo kanalı NPR’deye konuşan Fethullah Gülen, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve azledilen Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ismini kendisini ziyaret edenler arasında sayarak, bazı mesajlar verdi.

Fethullah Gülen, 15 Temmuz’un yıl dönümü yaklaşırken, ABD’nin önemli radyo kanalı NPR’den Robert Siegel’e açıklamada bulundu. “Binlerce insan burayı ziyaret etmek için geldi” diyen Gülen, “Ziyaret edenler arasında 50 milletvekili yanı sıra Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu bulunuyordu” diye belirtti.

Gülen bu cümlesinin ardından ise “Bu nedenle, birçok insan beni tanıyor olabilir, ancak ben onları tanımıyorum” ifadelerini kullandı.

‘ERDOĞAN BENİ BİTİREBİLİRSE…’

Odatv’nin aktardığı habere göre Gülen, “Erdoğan beni bitirebilirse hareketteki herkesin çözülebileceğini düşünüyor ama bu hareket Tanrı’ya bağlı bir sevgi ve özveri hareketidir. Bizden sonra da insanlar harika işlerini yapmaya devam edecektir” diye konuştu.

‘TÜRKİYE’DE MİLYONLARCA DESTEKÇİM BULUNUYOR’

Röportajda, Türkiye’de milyonlarca destekçisi olduğunu söyleyen Gülen, darbenin sorumluluğunu ise 15 Temmuz 2016’dan bu yana olduğu gibi, reddetti.

‘BENİ UMUTLANDIRAN ŞEYLER DE VAR’

Türkiye’nin geleceğiyle ilgili “umutsuz” olduğunu belirten Gülen, buna karşın “kendisini umutlandıran şeylerin” de olduğunu vurguladı.

‘ABD UYGUN GÖRÜRSE TÜRKİYE’YE GİDERİM’

İngiliz haber ajansı Reuters’la da özel söyleşi yapan Gülen, Kanada’ya taşınma iddiası ve Türkiye’ye olası iadesi hakkında şu ifadeleri kullandı: “Söylentiler hiçbir şekilde doğru değil. Eğer ABD beni iade etmeyi uygun görürse Türkiye’ye giderim.”