‘Büyükşehir ve Eyyübiye belediyeleri topu birbirine atıyor’

0
162

Urfa büyükşehir belediyesi ve Eyyübiye belediyesi arasında gidip gelen Selçuklu mahallesi sakinleri, yolları yapılmadığı için yazın toz soluduklarını kışın da çamura battıklarını söyledi.

Urfa’nın merkez Eyyübiye ilçesi Selçuklu mahallesi sakinleri, 30 metrelik yollarının yapılmaması nedeniyle yazın tozdan, kışın da çamurdan dolayı cefa çekiyor. Mahalle sakinleri sorun için Eyyübiye Belediyesi’ni aradıklarında “Urfa Büyükşehir Belediyesi bakıyor”, Büyükşehir Belediyesi’ni aradıklarında ise “Eyyübiye Belediyesi bakıyor” cevabı aldıklarını söyledi.

Mahalle muhtarı Cengiz Yıldız, konuyu Urfa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri ve Büyükşehir Belediyesi Başkanı Nihat Çiftçi’ye ilettiğini, ancak hiçbir çalışma yapılmadığını söyledi.

‘HALK AŞAĞILANIYOR’

Yıldız, kaldırım meselesini de, Urfa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Musa Demirkol’a ilettiğini, ancak Demirkol’dan “Orası Eyyübiye’dir. Sen niye bu kadar önemsiyorsun?” cevabı aldığını savundu. Demirkol’un “Ben oraya çalışma yapmıyorum. Git kime şikâyet edersen et” dediğini aktaran Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin ise kaldırımın hemen yapılacağını söylemesine rağmen bir gelişme yaşanmadığını belirtti. Eyyübiye halkının aşağılanıp küçümsenmesini anlayamadığını sözlerine ekleyen Yıldız, “Urfa Büyükşehir Belediyesi’nin halka hizmet yerine aşağılaması kabul edilemez” dedi.

‘NE YÜZLE GELİP OY İSTEYECEKLER’

Selçuklu mahallesi sakini Mahmut Baran ise, bir yıldan beridir kaldırımlarının yapılmadığını ve yazın toz, kışın ise çamur içerisinde kaldıklarını belirtti. Baran, “Hizmet getirmiyorlarsa bir daha ki seçimde ne yüzle gelip oy isteyecekler?” diye sordu.

MAHALLELİ ENGEL OLMUŞ!

Urfa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Musa Demirkol ise, iddialara ilişkin “Kaldırımın yapılması için birçok defa ekiplerimizi o noktaya yönlendirdik. Ancak mahalleli ve muhtar kaldırım yapılırsa yol daralır diye kaldırım yapılmasına müsaade etmediler. Muhtarın söyledikleri de doğru değildir” yanıtını verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here