SON DAKİKA

Vali yardımcısının Diyarbakır’da çalışmadığı devlet kurumu kalmamış!

Bu haber 18 Temmuz 2017 - 13:24 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.

“FETÖ/PDY” soruşturması kapsamında tutuklanan Diyarbakır Vali Yardımcısı Sercan Gökdemir, neredeyse devletin tüm kurumlarında başkanlık düzeyinde görev yaptı. Gökdemir’in eşi ise halen gözaltında.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü “FETÖ/PDY” soruşturması kapsamında dün tutuklanan Diyarbakır Vali Yardımcısı Sercan Gökdemir’in ismi Diyarbakır Valiliği’nin resmi sitesinden çıkarıldı. Gökdemir’in eşi ise halen gözaltında. Telefonunda Baylock çıkmayan Gökdemir’in gizli tanık ifadesi üzerine tutuklandığı öğrenildi. 1982 yılında Manisa’nın Turgutlu ilçesinde doğan Gökdemir, Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde 2005 yılında mezun oldu.

Vakıflar Bankası’nda Mali Analist Yardımcısı olarak işe başlayan Gökdemir, kısa bir süre sonra Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’na bağlı Vergi Denetmen Yardımcısı olarak 2 yıl çalıştı. İçişleri Bakanlığı’nın kaymakam adaylığı sınavına giren Gökdemir, 2009 yılında Uşak’ta kaymakam adayı olarak göreve başladı. Kaymakamvekili olarak Denizli’in Honaz ilçesinde çalıştıktan sonra Bakanlık tarafından düzenlenen İngilizce kursunun ardından ABD’nin Virginia Eyaleti’nin başkenti Richmond’da bulunan Virginia Commonwealth University’de yurt dışı stajını tamamladı.

2012-2014 yılları arasında Kütahya’nın Dumlupınar ilçesinde kaymakamlık görevini yaptıktan sonra 15 Eylül 2014 tarihinde Hazro Kaymakamlığı’na atandı. Burada 3 yıl boyunca görev yapan Gökdemir, 2017 yılının başında Diyarbakır Vali Yardımcılığı’na atandı.

Tutuklandığı süreye kadar 7 ay vali yardımcısı görevini yapan Özdemir, tutuklanmadan önce 28 kurumdan sorumlu vali yardımcısı olarak görev yaptı.

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanlığı, İl Müftülüğü, Diyarbakır Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürlüğü, Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER), Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu Genel Müdürlüğü, TRT Diyarbakır Müdürlüğü, Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, Basın-Yayın Enformasyon İl Müdürlüğü, Basın, İlan Kurumu Genel Müdürlüğü, Basın, İlan Kurumu Diyarbakır Şube Müdürlüğü, Anadolu Ajansı Diyarbakır Bölge Müdürlüğü, RTÜK Bölge Müdürlüğü, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, KOSGEB Diyarbakır Hizmet Merkezi Müdürlüğü, Türk Standartları Enstitüsü Başkanlığı, TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığı), Türkiye Bilimler Akademisi Başkanlığı, Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, BOTAŞ Genel Müdürlüğü, MTA Bölge Müdürlüğü, Dicle EDAŞ Diyarbakır İl Müdürlüğü, TEİAŞ İletim Şebekeleri İşletme ve Bakım Müdürlüğü, TEMSAN İşletme Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Futbol Federasyonu Başkanlığı, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü, YURTKUR Bölge Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü-İnsan Hakları İl Kurulu Başkanlığı, İl Milli Eğitim Disiplin Kurulu Başkanlığı ve İl Halk Eğitim Planlama Kurulu Başkanlığı yaptı.

Daha önce de, Diyarbakır Vali Yardımcısı olarak görev yapan ve Sur ilçesinden sorumlu Vali Yardımcısı Mahmet Demir de “FETÖ/PDY” soruşturması kapsamında Kasım 2016’da görevinden uzaklaştırılmıştı. Son 1 yılda Diyarbakır görev yapan 4 vali yardımcısından 2’si görevinden uzaklaştırıldı