SON DAKİKA

Halk vekillere ulaşamayınca vekiller halka ulaştı

Bu haber 13 Ağustos 2017 - 21:31 'de eklendi ve 25 views kez görüntülendi.

Vicdan ve Adalet Nöbeti’ne ziyarette bulunmak isteyen yurttaşların polis barikatları ile engellenmesi üzerine, nöbetçi milletvekilleri oluşturdukları heyet ile halk ziyaretleri gerçekleştirdi.

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) başlattığı Vicdan ve Adalet Nöbeti, 6’ncı gününde engellemelere rağmen ziyaretlerle devam ediyor. Barikatlara birçok yurttaş saatler süren engellemelere rağmen etrafı polislerce sarılan Musa Anter Barış Parkı’na girmeyi başarırken, birçok yurttaş ise parka alınmadı. Yaşanan engelleme üzerine heyet oluşturan HDP milletvekilleri, halk ziyaretleri gerçekleştirdi. Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan ve Hakkari Milletvekili Nihat Akdoğan ile birlikte HDP’li yöneticilerin bulunduğu heyet, Edremit ilçesi ve Bostaniçi Mahallesi’nde çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Mahallede bir düğüne denk gelen HDP heyeti, coşkuyla karşılandı. Burada kısa bir konuşma yapan Mehmet Ali Aslan, engellemelere rağmen Van halkıyla buluştuklarını belirterek, “Ancak kültürlerimizi de yok etmeye çalışıyorlar. Bu zor zamanları hep beraber aşacağız. Vicdan ve Adalet Nöbeti’nde etrafımızı tellerle kapatıp, halkla buluşmamızı engellemek istiyorlar. Ancak onlar sadece parkın çevresini ablukaya almış, Van halkı ise onları ablukaya almış durumda. Sizlerin desteğiyle bu ablukayı yıkacağız” dedi. Van halkın çağrıda bulunan Aslan, yarın İzmir’e devredilecek olan Vicdan ve Adalet Nöbeti’nin son günü için katılım çağrısında bulundu.

Heyet mahallede yaptığı ev ziyaretlerinden sonra, Edremit ilçesinde de kimi ziyaretler gerçekleştirdi.