‘Tek tip insan modeli amaçlıyorlar’

0
117

DBP Eş Genel Başkan Yardımcısı Seher Tümer, kamuoyunda tartışmalara neden olan “tek tip elbise” uygulaması ile itaat eden tek tip insan modeli yaratılmaya çalışıldığını belirterek, “Buna müsaade etmeyeceğiz onlar tekçiliği savundukça biz çoğulculuktan ödün vermeyeceğiz” dedi.

Demokratik Bölgeler Partisi’nin (DBP), “Aydınlanan toplumla, Özgür geleceğe” şiarıyla gerçekleştirdiği halk buluşmalarının bugünkü duraklarından biri de Antep oldu. DBP Antep İl Örgütü binasında düzenlenen buluşmaya, DBP Eş genel başkanı Mehmet Arslan, dün gözaltına alındığı için katılmazken, DBP Eş Genel Başkan Yardımcısı Seher Tümer, HDP Antep Milletvekili Mahmut Toğrul, DBP PM üyesi Aliye Kızıldamar ve Eşref Memedoğlu’nun yanı sıra çok sayıda kişi katıldı.

Buluşmada ilk olarak konuşan HDP Antep Milletvekili Mahmut Toğrul, Vicdan ve Adalet Nöbeti’ne değinerek, “Direniş nöbetlerimize halkın katılmadığı söyleniyor ancak bunların hepsi yandaş medyanın palavralarıdır. Nöbetlere toplumun her kesiminden, her kurum, kuruluştan gelip ziyaret edip partimize olan desteklerini sunuyorlar” dedi.

‘ONLAR TEKÇİLİĞİ SAVUNDUKÇA ÇOĞULCULUKTAN ÖDÜN VERMEYECEGİZ’

DBP Eş Genel Başkan Yardımcısı Seher Tümer, buluşmaya katılması beklenen DBP Eş Genel Başkanı Mehmet Arslan’ın hukuksuz bir şekilde gözaltına alındığını ifade ederek, tutuklu Eş Genel Başkanları Sebahat Tuncel’in Salı günü Malatya’da görülecek duruşmasında bulunacaklarını söyledi.

Tümer, şöyle dedi: “Parlamento da 550 kişiyi bir yere tıkayıp koca bir coğrafyayı şekillendirmeye çalışıyorlar. Ama biz bunu kabul etmiyoruz, çünkü ne yapılacaksa yerinde orada ki halkla beraber yapılmalıdır. Biz bunu yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Hükümet 15 Temmuz’dan sonra yaptığı her harekette özgürlüğü isteyen tüm kurum ve kuruluşlara ‘Siz siyaset yapmayacaksınız, yaptırmayacağız’ mesajı veriyor. Hükümet, 12 Eylül zamanında ve Guantanamo da uygulanan ‘tek tip elbiseyi’ tekrar getirmekten bahsediyor. ‘Tek tip elbise’nin amacı itaat eden, direnmeyen tek tip insan modeli yaratmaktır. Zırhlı araçlarla insanları katletmek, doğaya zarar vermek, cezaevlerinde uygulanan insanlık dışı muamelelerin tek amacı biat eden tek tip insan modeli yaratmak. Ancak biz buna müsaade etmeyeceğiz onlar tekçiliği savundukça biz çoğulculuktan ödün vermeyeceğiz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here