SON DAKİKA

Gazeteci Özer tutuklandı

Bu haber 16 Eylül 2017 - 11:21 'de eklendi ve 13 views kez görüntülendi.

Basın özgürlüğü sıralamasında 163 sırada olan Türkiye gerileme konusunda kararlılığını sürdürüyor. 4 Eylül’de gözaltına alınan Evrensel gazetesi Dersim muhabiri Kemal Özer ‘örgüt üyesi’ iddiasıyla tutuklandı

Türkiye’de cezaevine konulan gazetecilere her geçen gün yenileri ekleniyor. 4 Eylül’de gözaltına alınan Evrensel gazetesinin Dersim muhabiri Kemal Özer, bugün adliyeye sevk edildi. Savcılıktaki işlemlerinin ardından Özer, tutuklama talebiyle Sulh Ceza Mahkemesine sevk edildi. Mahkeme Kemal Özer’in “örgüt üyeliği” iddiasıyla tutuklanmasına karar verdi.

Ekoloji hareketleri: Derhal bırakın

Daha önce, yaptığı ekoloji haberleri nedeniyle tehdit edilen Kemal Özer’in gözaltına alınmasına Dersimliler, yaşam savunucuları ve sendikalar başta olmak üzere geniş bir kesimden tepki yağmıştı. Özer’in gözaltına alınmasına tepki gösteren Türkiye Gazeteciler Sendikası, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Kuzey Ormanları Savunması, Dersim Ekoloji Meclisi, SES Dersim Şubesi ve 6 milyon işçiyi temsil eden İngiltere Sendikalar Konfederasyonu (TUC) da eklendi. Sendikacılar Kemal Özer’in ve gazetenin tutuklu yazarı Yusuf Karataş’ın derhal serbest bırakılması çağrısı yaptı.

DERSİM

51