Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne polis kalkanı… ‘Savcılar her an düğmeye basabilir’

0
178

Ankara kulislerinde Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek’in bugün istifa edeceği ileri sürülüyor. CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde çevik kuvvet polislerinin barikat kurduğunu bildirdi. Ancak polis barikatının istifa iddialarıyla ilgili olmadığı öğrenildi. Belediye binası önündeki polis barikatının Dikmen halkının imar değişikliğine ilişkin yaptığı basın açıklamasından kaynaklı olduğu kaydedildi.

Öte yandan CHP’li Yarkadaş, Gökçek’in istifasına ilişkin de çarpıcı iddialarda bulundu. Yarkadaş’ın açıklamaları şöyle:

1 – Melih Gökçek o gece Saray’da tam iki saat bekletildi. Görüşme ise sadece 22 dakika sürdü. Gökçek’e yakın medya bu gerçeği gizledi.

2- İddialara göre, görüşme biterken Erdoğan, “Benim canımı daha fazla sıkma…” dedi. Gökçek evine döndü. Ertesi gün ise şu oldu:

3- Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nda görevli olan beş savcının yaptığı soruşturmaların kapağı açıldı. Savcılar her an düğmeye basabilir.

4- Savcıların elindeki dosyalar, çok kapsamlı ve detaylı. Bu konudaki brifingi ise konuyla ilgili eski bir bakan verdi. Şimdilik bu kadar…

5- Belediyenin önündeki polis hareketliliği, yapılacak olan bir İMAR PROTESTOSU ile ilgili olabilir. Dikmen halkı bugün açıklama yapacaktı.

İstifa / azletme tartışmaları sayesinde, medya kameralarını belediyeye çevirdi de Dikmen halkının imar sorunuyaşadığını kamuoyu öğrendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here