SON DAKİKA

DİSK: OHAL değil demokrasi istiyoruz!

Bu haber 13 Kasım 2017 - 11:49 'de eklendi ve 14 views kez görüntülendi.

OHAL’in kaldırılmasına ilişkin emek ve meslek örgütlerinin başlattığı ‘OHAL değil demokrasi istiyoruz’ kampanyasını değerlendiren DİSK Genel Başkanı Kani Beko, kısa ve orta vadeli amaçları arasında ‘OHAL kurultayı’ olduğunu ve bedeli ne olursa olsun birlikte mücadele edeceklerini söyledi

KESK, DİSK, TMMOB ve Türk Tabipler Birliği’nin (TTB) ortaklaştığı, “OHAL değil demokrasi istiyoruz” kampanyasının startı verildi. Mezopotamya Ajansı’ndan Metin Yoksu’nun verdiği habere göre; kampanya boyunca bir dizi eylem ve etkinlik gerçekleştirecek, siyasi partilerden sivil toplum örgütlerine, birçok kurum temsilcisi ile görüşme amaçlanıyor. Kampanya ve yapılacaklar üzerine değerlendirmeler yapan DİSK Genel Başkanı Kani Beko, OHAL’in en fazla işçi ve emekçilere zarar verdiğini dile getirerek, demokrasi talebinde bulunan herkesin tepkisini ortaya koyma çağırdı.

‘Türkiye felaketin eşinde’

Çeşitli kesimlerle görüşmelerin sürdüğünü, kısa ve orta vadede yapacaklarının planlamasını yaptıklarını belirten Beko, öncelikleri arasında bir OHAL kurultayı toplamak olduğunu belirtti. OHAL’in kaldırılması ve Meclis’te gündeme getirilmesi amacıyla siyasi partilerden HDP ve CHP ile görüşeceklerini anlatan Beko, “Ülkemiz maalesef tam bir felaketin eşiğinde. Emek örgütleri olarak başlattığımız kampanyaya bedeli ne olursa olsun birlikte mücadele edeceğiz” dedi.

HABER MERKEZİ

36