Connect with us

.

Güncel

Bugün de Mersin, Hatay ve Van’da 18 gözatlı

AleviNet

Published

on

Günlerdir süren gözaltı ve tutuklama furyasına bugün yenileri eklendi. Mersin, Hatay ve Van’da yapılan operasyonlarda 18 kişi gözaltına alındı

Mersin’in Yenişehir ilçesine bağlı Afetevler Mahallesi’nde bu sabah yapılan ev baskınlarında Mahsum ve Yavuz Yılmaz isimli kardeşler gözaltına alındı. Gözaltına alınan Yılmaz kardeşlerin gözaltı gerekçeleri öğrenilemezken, İl Emniyet Müdürlüğü’nde tutulduğu öğrenildi.
Hatay’ın İskenderun ilçesine bağlı Mustafa Kemal Mahallesi’nde ikamet eden İnsan Hakları Derneği (İHD) yöneticisi Mahmut Aydıncı gözaltına alındı. Gözaltı gerekçesi öğrenilemeyen Aydıncı’nın İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü öğrenildi.

Hatay’da 25 Kasım’da yapılan operasyonda “Örgüt propagandası yapmak” iddiasıyla gözaltına alınan Şehmuz Taşan, Selahattin Efetürk, Ahmet Özgeyikçi, Mehmet Hantaş, Şiar Beştaş, Ömer Alataş ve ismi öğrenilemeyen bir kişinin ise emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Van’da da sabah saatlerinde özel hareket polisleri tarafından birçok adrese eş zamanlı baskınlar düzenlendi. İpekyolu ilçesine bağlı Hacıbekir Mahallesi ve Edremit ilçesine bağlı Süphan Mahallesi’nde yapılan baskınlarda çoğunluğu çocuk 15 kişi gözaltına alındı.

Gözaltı gerekçesi bilinmeyen 15 kişi, İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Gözaltına alınanlardan ismi öğrenilenler şunlar: Bahtya Kaya, Berdan Kaya, Reber Kutluk, Demhat Turgut, Baver Kutluk.

Güncel

Öcalan’ın avukatları İmralı’ya hareket etti

AleviNet

Published

on

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın avukatları Rezan Sarıca ve Newroz Uysal görüşmek üzere İmralı Adası’na gitti.

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın olumlu yanıtı üzerine avukatlar sabah saatlerinde Gemlik’e giderek oradan İmralı Adası’na hareket etti. 

Avukatlar en son 2 Mayıs günü İmralı Adasına gitmişti. 

Continue Reading

Güncel

Sokak ortasında sandalyeler havada uçuştu

AleviNet

Published

on

Edinilen bilgilere göre olay, Çorlu’da Cumhuriyet Meydanı Şehit Teğmen Yavuzer Caddesi üzerinde meydana geldi. Cadde üzerine eşi ve bebek arabasındaki çocuğu ile yürüyen bir kişi kaldırımdaki bir başka kişi ile tartışmaya başladı. Tartışmanın aniden alevlenerek kavgaya dönüşmesi üzerine taraflar birbirlerine sandalyelerle saldırdı. Kaldırımda bulunan onlarca kişinin gözleri önünde yaşanan olay vatandaşların araya girmesi ile sona erdirildi. Kavgaya karışan kişiler ayrı yönlere giderek olay yerinden ayrıldı.

Continue Reading

Güncel

Sahte para tehlikesi!

AleviNet

Published

on

Habertürk’te yer alan habere göre Tüketiciler Derneği Genel Başkanı Küçük, “Kalpazanlar, başta para değişiminin yoğun olduğu turizm bölgeleri olmak üzere kalabalık alışveriş ortamlarında sahte paraları piyasaya sürmek üzere harekete geçiyor. Vatandaşlarımız, hepsini olmasa bile özellikle 50 TL, 100 TL ve 200 TL değerindeki büyük banknotları mutlaka kontrol etmeli” dedi.

Tüketici Başvuru Merkezi Hukuk Komisyonu Başkanı Emergen, “Tüketiciler, yaz mevsiminde ve bayramlarda aceleden, tatil rehavetinden veya sıcağın yol açtığı dikkatsizlikten sahte paraları fark edemeyebiliyor. Mağdur olmamak için özellikle şüphelenilen para alınmadan önce mutlaka incelenmeli. Sahte parayı anlamanın en kolay yollarından biri banknotun kağıt kalitesidir”

Continue Reading
Advertisement

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI