SON DAKİKA

Şah-ı Merdan Ali’yi Arsıza,Nursuza, Yolsuza Bırakmamak.

Bülent Felekoğlu, FOTO GALERİ, YAZARLAR

CHP’li belediyeye tepki: Hizmet vereceğine eziyet çektiriyor

Bu haber 13 Şubat 2018 - 11:28 'de eklendi ve 12 views kez görüntülendi.

Samandağ’ın Tekebaş mahallesi sakinleri, belediye tarafından kazılan yolların, üzerinden bir yıl geçmesine rağmen hala düzeltilmemesine tepki göstererek, “Belediye mahalle sakinlerine hizmet vereceğine eziyet çektiriyor” dedi.

Hatay’ın Samandağ ilçesine bağlı Tekebaşı mahallesinde bir yıl önce CHP’li Samandağ Belediyesi tarafından su ve elektrik şebekelerinin döşenmesi için kazılan yolların düzeltilmemesi, mahalle sakinlerinin tepkisine neden oldu. Yurttaşlar, şebekeler döşendikten sonra yolları kaderine terk eden belediyeyi sorumluluğunu yerine getirmeye çağırdı.
‘SESİMİZİ DUYMAZDAN GELİYORLAR’
Mahalle sakinlerinden Tarhan Yaşar, yollarının bir yıldır kullanılmaz halde olduğunu ifade etti.  Kışın çamurdan yazın da tozdan geçildiğini kaydeden Yaşar, “Belediye mahalle sakinlerine hizmet vereceğine eziyet çektiriyor. Seçim sürecinde oya gelince mahallede sakinlerinin kapısından ayrılmaz, seçim geçince de uğramazlar. Defalarca belediyeye başvurmamıza rağmen belediye başkanı ‘yapacağız’ deyip bizi geçiştirdi. Fakat şuana kadar değişen bir şey yok. Sesimizi duymazdan geliyorlar. Tek istediğimiz belediyenin bozduğu yolu yapması” diye konuştu.
Diğer mahalle sakinleri de, tepki amaçlı yaptıkları açıklamanın ardından belediye başkanının 40 gün içerisinde yolları yapacağı sözü verdiğini ifade ederek, “Ancak üzerinden bir yıl geçti. Yolumuz daha yapılmadı.  Mahalle sakinlerini önce mağdur ettiler sonra da kaderine terk ettiler” diyerek tepki gösterdi.