Connect with us

.

Güncel

Kongre öncesi gözaltına alınan 39 HDP ve DBP’li serbest

AleviNet

Published

on

HDP’nin 3’üncü Olağan Kongresi öncesi Erzurum ve ilçelerinde gözaltına alınan 40 HDP ve DBP’liden 39’u serbest bırakıldı. Gözaltında tutulan bir kişi ise yarın adliyeye çıkarılacak.

Erzurum merkez, Hınıs, Tekman, Karaçoban, Karayazı ve Köprüköy ilçelerinde HDP’nin 3’üncü Olağan Kongresi öncesi 9 Şubat Cuma günü gözaltına alınan 40 kişinin emniyetteki ifade işlemleri tamamlandı. Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) il-ilçe yöneticisi 40 kişiden 39’u emniyette serbest bırakıldı.
Gözaltında tutulan Meral Alagöz İmre’nin ise yarın savcılığa çıkarılacağı öğrenildi.
HDP’nin 3’üncü Olağan Kongresi öncesi HDP ve DBP’lilerin gözaltına alınmasına, “Efrin operasyonunu protesto edeceklerine” dönük yapılan “ihbar” gerekçe gösterildi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel

Öcalan’ın avukatları İmralı’ya hareket etti

AleviNet

Published

on

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın avukatları Rezan Sarıca ve Newroz Uysal görüşmek üzere İmralı Adası’na gitti.

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın olumlu yanıtı üzerine avukatlar sabah saatlerinde Gemlik’e giderek oradan İmralı Adası’na hareket etti. 

Avukatlar en son 2 Mayıs günü İmralı Adasına gitmişti. 

Continue Reading

Güncel

Sokak ortasında sandalyeler havada uçuştu

AleviNet

Published

on

Edinilen bilgilere göre olay, Çorlu’da Cumhuriyet Meydanı Şehit Teğmen Yavuzer Caddesi üzerinde meydana geldi. Cadde üzerine eşi ve bebek arabasındaki çocuğu ile yürüyen bir kişi kaldırımdaki bir başka kişi ile tartışmaya başladı. Tartışmanın aniden alevlenerek kavgaya dönüşmesi üzerine taraflar birbirlerine sandalyelerle saldırdı. Kaldırımda bulunan onlarca kişinin gözleri önünde yaşanan olay vatandaşların araya girmesi ile sona erdirildi. Kavgaya karışan kişiler ayrı yönlere giderek olay yerinden ayrıldı.

Continue Reading

Güncel

Sahte para tehlikesi!

AleviNet

Published

on

Habertürk’te yer alan habere göre Tüketiciler Derneği Genel Başkanı Küçük, “Kalpazanlar, başta para değişiminin yoğun olduğu turizm bölgeleri olmak üzere kalabalık alışveriş ortamlarında sahte paraları piyasaya sürmek üzere harekete geçiyor. Vatandaşlarımız, hepsini olmasa bile özellikle 50 TL, 100 TL ve 200 TL değerindeki büyük banknotları mutlaka kontrol etmeli” dedi.

Tüketici Başvuru Merkezi Hukuk Komisyonu Başkanı Emergen, “Tüketiciler, yaz mevsiminde ve bayramlarda aceleden, tatil rehavetinden veya sıcağın yol açtığı dikkatsizlikten sahte paraları fark edemeyebiliyor. Mağdur olmamak için özellikle şüphelenilen para alınmadan önce mutlaka incelenmeli. Sahte parayı anlamanın en kolay yollarından biri banknotun kağıt kalitesidir”

Continue Reading
Advertisement

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI