HDP’den Bahçeli’ye ‘af’ yanıtı

0
134

Temelli, Bahçeli’nin yaptığı af çağrısına hakkında şöyle dedi: “Bahsettiği cezaevindekiler mafya bozuntuları. Mafya bozuntularını kalkmış cumhurbaşkanlığı adaylığı için mevzu bahis haline getiriyor. Adayımızla aklı sıra kıyaslama yapıyor. Senin buna gücün yetmez. Sen ağzına bizim adayımızın adını da bizi de alma. Sen kendini kurtarmak için devletin bekası diye kendi kendini AKP’ye pazarladığın için kalkıp, bizim adayımıza laf söyleyemezsin. Bizim üzerimizde leke durmaz. Devletin bekası dedikleri meğerse Devlet Bahçeli’nin bekası imiş. Ne kadar AKP’li varsa MHP’ye geçmiş. İttifak yapmışlar Devlet Bahçeli barajı geçsin diye.”

HEPİNİZİ SÜPÜRECEĞİZ

“Diyor ki; benim cezaevlerin arkadaşlarım var. 100 bin imza toplasam onları aday yapsaydım. Yapsaydın. Herhalde Erdoğan’ın kaybedeceğini anladı ki; ‘Acaba hata mı yaptık’ diye düşünüyor. ‘Bizim bu mafyacıları mı aday yapsaydık’ diye düşünüyor. Yapsaydın elini tutan mı vardı. Madem bu kadar sevdalıydın bu arkadaşlarına, gidip Erdoğan’ı aday yapmak yerine onları yapsaydın. Bak hala şansın var. Milletvekili sıralarından aday göster. Sen ne diye Selahattin Demirtaş’ın peşine düşmüşsün. Kendi peşine düş. Çünkü 24 Haziran’da hepinizi süpüreceğiz.”

‘CESARETİ BULAŞTIRDIK’

“AKP- MHP ittifakının gidici olduğunu anladığını belirten Temelli, sözlerini şöyle sürdürdü: “Çok yakında, inşallah. Ramazan da geliyor dualar kabul olur. İttifak listesi yapmışlar. Diyorlar ki, oylar kime gidecek. 24 Haziran akşamı bunlar birbirine dalar. Söylemedi demeyin. Onun kavgasıdır. Bütün hesapları budur bunların. Türkiye’nin derdiymiş. Sorunları imiş, çıkmazlarıymış, böyle bir hesapları yok. Varsa yoksa sen kaç oy aldın ben kaç oy aldım. 16 Nisan’da bir yasa çıkardılar, yetmedi OHAL’i uzattılar. O da yetmedi HDP’nin barajını yükselttiler yetmedi şimdi Valilerle, askerlerle seçim çalışması yapıyorlar. Ne kadar kirli ilişki varsa hayata geçiriyorlar. Halkı tehdit ediyorlar. Eğer bizde oy vermezseniz şunlar şunlar başınıza gelir. Korku salmaya çalışıyorlar. O iş bitti. Korku dediğiniz şey bitti. Unuttunuz ise hatırlatalım. Biz herkese cesareti bulaştırdık. Geç kaldınız. Değil vali kim giderse gitsin hiç kimse ne baş eğer ne de siyasi iradesinden vazgeçer.”

‘7 HAZİRAN’DA YARIM BIRAKTIĞIMIZ İŞİ TAMAMLAYACAĞIZ’

“Kriz her yerden fışkırıyor. İşsizlik her yerden fışkırıyor. Açlık yoksulluk her yerden fışkırıyor” diye devam eden Temelli, Türkiye’de çocukların açlık sorunu, halkın sağlıklı beslenme sorunu olduğunu söyledi. Hükümetin ucuz et ithalatını da eleştiren Temelli, “Manisa’daki o zehirlenen askerler var ya işte o ithal ettikleri etten zehirlendiler. Hangi eti ithal ettiklerinin farkında değiller. Çünkü onlar için her şey göz boyamak” ifadelerinde bulundu.

HDP’nin ekranlara çıkarılmaması için AKP’nin tüm televizyonları, gazeteleri satın aldığını da vurgulayan Temelli, konuşmasını şöyle tamamladı: “Biliyor ki onu o iktidardan düşürecek olan HDP’dir. Biliyor ki; bu karanlık tabloyu parçalayıp atacak olan HDP’dir. Biliyor ki; HDP umuttur, umudun şimdi tam da zamanıdır. 24 Haziran bir mucize mi? Mucize 24 Haziran değil. Mucize bizim 40 yıllık mücadelemiz. Ama 24 Haziran kırılmadır. Kırılma. Şimdi yeniden mücadelemizi daha da ileri taşımak için sandıklara gideceğiz. Onurumuza sahip çıkacağız. Bu işin şifresi 7/24. Yani 7 gün 24 saat çalışacağız. Evlerimizin ışıkları sönmeyecek. Sokak sokak kapı kapı çalışacağız. 7 Haziran’da yarım bıraktığımız işi 24 Haziran’da tamamlayacağız. Mutlaka kazanacağız dedik. Kazanacağız.”

Bahçeli’den af çağrısı Bahçeli’nin af çağrısına Yıldırım’dan yanıt İşte Bahçeli’nin ‘Yiğit kardeşleri’ “Bahçeli ikna edilirse af 100 bin kişiyi kapsıyor”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here