Connect with us

.

Güncel

Ethem Sarısülük vurulduğu yerde anıldı

AleviNet

Published

on

Gezi Parkı eylemleri sırasında, Ankara’da Ahmet Şahbaz’ın kurşunuyla hayatını kaybeden Ethem Sarısülük, katledilişinin 5’inci yılında vurulduğu yerde anıldı.  Güvenpark’taki anmaya Sarısülük’ün ailesi, arkadaşları ve  HDP’nin Ankara Milletvekili adayları Filiz Kerestecioğlu,  Veli Saçılık ile CHP’nin adayı Umut Eraslan katıldı.

“O gençler idealleri olan gençlerdi”

Filiz Kerestecioğlu, “Gezi bir özgürlük ruhuydu ve hala o özgürlük kokusu bizim burnumuzun ucunda tütüyor. Bunu çok büyük bir içtenlikle ve samimiyetle Türkiye’nin her yerinde yaşadık. Acıları da yaşadık maalesef. Ethem de bu yaşadığımız acılardan bir tanesi. Bütün kaybettiklerimizi bir kez daha sevgiyle yaygıyla anıyorum. O gençler idealleri olan gençlerdi. O gençler aydınlık, demokratik ve barış içerisinde bir Türkiye hayaliyle yaşayan gençlerdi. Emekçi öğrenci gençlerdi. Çok zalim bir biçimde hayatlarını kaybettiler. Bizim için onlar kaybolmayacaklar. Kalbimizin en güzel köşesinde duruyorlar.Bu ülke acılar ülkesi ama özgürlükler ülkesi de olacak. Demokrasi ve barış ülkesi de olacak. Gençlerin gelecek kaygısı duymadan yaşadıkları ülke de olacak” dedi.

HDP milletvekili adayı Veli Saçılık ise “Sevgili dostlar yoldaşlar Ethem en sevdiği sözcükle başlamak isterim; Hele kurban olduğum bizimle misin? Evet sen bizimlesin çünkü sana sıkılan kurşun bize sıkıldı. Biz bunu biliyoruz ve onun için beşinci yılında senin yanındayız senin düştüğün yerdeyiz seninle birlikteyiz. Sen bizimle birlikte olduğun sürece biz seni unutmadığımız sürece sen yaşayacaksın” ifadelerini kullandı.

CHP milletvekili adayı Umut Erarslan da Türkiye’nin zor ve karanlık günler yaşadığını belirterek “Bugün ülkemiz tarihinin en zor, en karanlık günlerinden geçiyor. İçinde bin akıllı odası olan bir saray yükseldi bu ülkede ama temelinde kan olan bir saray. İçinde Ali İsmail’in, Berkin’in, Ethem’in kanı var. O sarayın temelinde Suruç’ta katledilen 33 yoldaşımızın kanı var. O sarayın içinde Roboski’de, Uludere’de katledilen çocukların kanı var. Torunlar’da, Soma’da ölen yüzlerce işçi kanı var. Özgecan’ın kanı var. Her yanı kan kokuyor sarayın. Her yanın kan kokuyor AKP. Kan üzerine kurduğun bu iktidarı yıkana dek, duvarları alt üst edene dek sokaklarda olmaya devam edeceğiz. Onların hesabını soracağız.” dedi.

 

Güncel

Öcalan’ın avukatları İmralı’ya hareket etti

AleviNet

Published

on

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın avukatları Rezan Sarıca ve Newroz Uysal görüşmek üzere İmralı Adası’na gitti.

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın olumlu yanıtı üzerine avukatlar sabah saatlerinde Gemlik’e giderek oradan İmralı Adası’na hareket etti. 

Avukatlar en son 2 Mayıs günü İmralı Adasına gitmişti. 

Continue Reading

Güncel

Sokak ortasında sandalyeler havada uçuştu

AleviNet

Published

on

Edinilen bilgilere göre olay, Çorlu’da Cumhuriyet Meydanı Şehit Teğmen Yavuzer Caddesi üzerinde meydana geldi. Cadde üzerine eşi ve bebek arabasındaki çocuğu ile yürüyen bir kişi kaldırımdaki bir başka kişi ile tartışmaya başladı. Tartışmanın aniden alevlenerek kavgaya dönüşmesi üzerine taraflar birbirlerine sandalyelerle saldırdı. Kaldırımda bulunan onlarca kişinin gözleri önünde yaşanan olay vatandaşların araya girmesi ile sona erdirildi. Kavgaya karışan kişiler ayrı yönlere giderek olay yerinden ayrıldı.

Continue Reading

Güncel

Sahte para tehlikesi!

AleviNet

Published

on

Habertürk’te yer alan habere göre Tüketiciler Derneği Genel Başkanı Küçük, “Kalpazanlar, başta para değişiminin yoğun olduğu turizm bölgeleri olmak üzere kalabalık alışveriş ortamlarında sahte paraları piyasaya sürmek üzere harekete geçiyor. Vatandaşlarımız, hepsini olmasa bile özellikle 50 TL, 100 TL ve 200 TL değerindeki büyük banknotları mutlaka kontrol etmeli” dedi.

Tüketici Başvuru Merkezi Hukuk Komisyonu Başkanı Emergen, “Tüketiciler, yaz mevsiminde ve bayramlarda aceleden, tatil rehavetinden veya sıcağın yol açtığı dikkatsizlikten sahte paraları fark edemeyebiliyor. Mağdur olmamak için özellikle şüphelenilen para alınmadan önce mutlaka incelenmeli. Sahte parayı anlamanın en kolay yollarından biri banknotun kağıt kalitesidir”

Continue Reading
Advertisement

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI