Demirtaş’tan ‘Sivas Katliamı’ mesajı

HDP’nin Edirne Cezaevi’nde rehin tutulan Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Sivas Katliamı’nın yıl dönümü vesilesiyle bugün yazılı bir mesaj gönderdi.

Demirtaş’ın mesajı şöyle:

“Yarası kapanmayan, acısı dinmeyen bir vahşetin yıl dönümünde bir kez daha bir araya gelen herkesi selamlıyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum. 

‘FAŞİZM TEK BİR ADIM ATMAZ’

2 Temmuz’da açılan yara kapanmadı, çünkü aradan geçen 25 yıla rağmen  bu yaraya tek bir merhem sürülmedi. Bu acı 25 yıldır hiç azalmadı, çünkü bu acıyı hafifletecek tek bir adım atılmadı. Faşizmin kurumsallaşmaya başladığı bugünlerde, geçmişle yüzleşmek ve hesaplaşmak için tek bir adımın atılmayacağını da biliyoruz. Ancak adalet için, eşitlik ve özgürlük için mücadele etmekten vazgeçecek de değiliz. Ülkemizde zulme ve katliama uğramış herkesin, her kesimin hakkını ve hukukunu savunmaya devam edeceğiz. 

‘ON BİNLER BASKIYA RAĞMEN BULUŞTU’

Birçok engelleme ve baskıya rağmen, her 2 Temmuz’da Sivas’ta toplanan on binler, Sivas Katliamı’nın hesabının hukuk önünde adil bir şekilde bir gün sorulacağının garantisidir. 2 Temmuz şehitlerinin ailelerini, dayanışma göstererek duyarlılıkla hareket eden bütün dostları selamlıyor, hepinize sevgi ve saygılarımı gönderiyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.