Connect with us

.

Politika

Buldan: 31 Mart’ta ders vereceğiz!

AleviNet

Published

on

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, seçim çalışmalarına Kars’tan devam ediyor. 

Halepçe ve Beyazıt’ta katledilenleri anan Buldan’ın, halk buluşmasındaki konuşmasından satır başları şöyle:

“Tüm kimlikleri içine alan, kapsayan Kars aynı HDP gibi, HDP Kars’tır; Kars HDP’dir. Kars halkını sefalete mahkûm eden belediyeye 31 Mart’ta ders vereceğiz. AKP’nin bakanları sürekli havada gezdiği için Kars’ın çukurlarını, çöplerini bilmezler!

Peki MHP’li belediye başkanı ne yaptı? Şu anda aldığımız bilgilere göre tam 400 trilyon borç bırakmış durumdadır. Bunun 1 buçuk trilyonu sadece hayvan yemi masrafı olarak gösterilmiş, 1 buçuk trilyon daha belediyenin çikolata ve kahve masrafı olarak gösterilmiş. Halkımız çukurlarda, çöplerin içerisinde yürürken, Belediye Başkanı makamında çikolata ve kahve keyfi yapmış! 

‘KARS’A KADIN ELİ DEĞECEK’

Gasp edilen belediyelerimizi de, halihazırda bizim olmayanları da alacağız. Kars’a ilk defa bir kadın eli değecek. Sevgili kadınlar, artık sorunlarınızı direkt Şevin Alaca ile paylaşacağınız bir yönetim olacak. Çünkü biz biliyoruz ki AKP’nin, MHP’nin kadın anlayışı kadını sadece bir oy deposu olarak görmektir. Kars halkı bu çukur ve çamur anlayışını Doğu Ekspresi’ne bindirip Ankara’ya gönderecek!

‘BİZİ BİR TEK TAYYİP TV GÖSTERİYOR!’

Bugün Recep Tayyip Erdoğan gittiği her yerde sinevizyonlarda bizleri gösteriyor. Selahattin Demirtaş’ın, Figen Yüksekdağ’ın, Sezai Temelli’nin, benim ve diğer arkadaşlarımızın konuşmalarını halka gösteriyorlar. Şu açıdan iyi: hiçbir TV bizi vermiyor, Tayyip TV bizi gösteriyor, Türkiye’nin her yerinde! Aslında orada, sinevizyonlarda bizim ne dediğimizi dinlese, belki ileride kendisi de HDP’li olacak!

Bazen Kürt düşmanlığı, bazen kadın düşmanlığı üzerinden, bazen de Alevi düşmanlığı üzerinden, toplumun her kesimini hedef haline getiren bir Cumhurbaşkanı var. Kürdistan kelimesini kendisinin söylediğini unuttu.”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Politika

CHP’li Özgür Özel, Bakan Hulusi Akar’ın açtığı davada hakim karşısına çıktı

AleviNet

Published

on

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 27 Aralık 2018’de CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel hakkında, kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunarak, 500 bin liralık manevi tazminat davası açtı. Davanın ilk duruşması, bugün görüldü. 28’inci Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, CHP’li Özel ve avukatı ile Bakan Akar’ın avukatları katıldı.

Mahkemedeki savunmasında, davanın siyasi nitelikte olduğunu savunan Özgür Özel, söylediği her sözün arkasında olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Davalı taraf, dava açarken silahlı kuvvetlerden aldığı emekli ikramiyesinin 4 katı yüksekliğinde bir tazminat talep edilmiştir. Manevi tazminat verenin fakirleşmesi ve tazminat alanın zenginleşmesi hedeflenmemelidir. Bu bedelin davaya dikkat çekmek için talep edildiği kanaatindeyim. Bütçe görüşmeleri, siyasi denetimin bir unsurudur. Doğrudan bir gensoru niteliğindedir. Bakanlar, bu görüşmeler sırasında hesaba çekilir. Davaya konu eleştirilerde görevle ilgili bir sataşma bulunmamaktadır. Mahkemenin bu konuda hakkımı teslim edeceğine inanıyorum. Davacının ‘balyoz’, ‘ergenekon’ ve ‘askeri casusluk’ davalarında, sorumlu olduğu Hasdal Cezaevi hariç kimseye ziyarette bulunmadığını iddia ediyoruz. Balyoz ve kumpas kitabı mahkemeye sunulmuştur. Dava, siyaseten açılmış bir dava olup, muhalefet görevimizi tehdit etmektedir.”

Savunmanın ardından duruşma, 11 Ekim Cuma günü saat 14.00’e ertelendi.

Duruşma çıkışında basın mensuplarına açıklama yapan CHP’li Özel, “Yargılanan muhalefet hakkıdır” dedi.

Continue Reading

Politika

DSP’li Muammer Aydın İstanbul’da resmen adaylıktan çekildi: Her şey çok güzel olacak

AleviNet

Published

on

Demokratik Sol Parti (DSP) İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Muammer Aydın, geçen hafta adaylıktan istifa ettiğini duyurmuştu.

İşte o paylaşım;

ÖNEMLİ İSİMLERİ İSTİFA ETMİŞTİ

DSP’de Hikmet Sami Türk ve Necmiye Çölaşan, partinin Ekrem İmamoğlu’na destek veren açıklama yapmaması üzerine DSP’den istifa etmişti. İSTANBUL’DAN ADAYLIKTAN ÇEKİLENLER BTP adayı Selim Kotil, Demokrat Parti adayı Ersan Gökgöz, Türkiye Komünist Hareketi adayı Aysel Tekerek ile Emekçi Hareket Partisi adayı Özge Akman İstanbul seçimlerinden çekildiklerini açıklamıştı. MUSTAFA SARIGÜL’E ÇAĞRI Mustafa Sarıgül’ün eski zdanışmanı Mustafa Gültekin de Twitter’dan yaptığı açıklamada Sarıgül’e çağrıda bulundu. Gültekin’in mesajı şöyle: “Her seferinde CHP gençlik kollarından geldiğini o kültürle büyüdüğünü söyleyen @M_Sarigul bu parti sayesinde başkan oldun zengin oldun hukuk devleti için insanlar canlarını veriyor. Sen neden @herseycokguzelolacak diyemiyorsun. Kimden neden korkuyorsun. Marşımızı unutma KORKMA!”

Continue Reading

Politika

Canan Kaftancıoğlu’ndan iddianame açıklaması: Skandal ancak ne yazık ki alışılageldik bir durum

AleviNet

Published

on

Canan Kaftancıoğlu’nun hakkında açılan soruşturma ile ilgili açıklaması şu şekilde:

“2018 Ocak ayından itibaren hakkımda soruşturmalar başlatılmış ve bu soruşturmalarla ilgili 12 Aralık 2018 tarihinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nda ifade vermiştim. Soruşturma dosyasında, ifade özgürlüğü kapsamında yer alan şahsıma ait beyanlarım ile birlikte; üretilmiş, kurgulanmış, sahte ifadeler de bulunmaktaydı.

Yazıldığı ve kabul edildiği söylenen iddianameye ilişkin tarafıma resmi bir tebligat ulaşmadan yandaş medya organlarına sızdırılması soruşturmanın gizliliği açısından skandal, ancak ne yazık ki alışılageldik bir durum olmuştur. Soruşturmanın gizliliğinin ihlal edilmesi kadar önemli olan bir diğer husus ise, nasıl ve ne amaçlarla bu ihlale göz yumulduğu ve sızdırmanın zamanlamasıdır.

Hukuk eliyle gösterdikleri sopayla susturacaklarını, korkutacaklarını, yıldıracaklarını zannedenler olabilir. Ancak bilinsin ki tek gündemim İstanbul’un çocukları, gençleri, kadınları, yoksulları kısacası onaltı milyon vatandaşı için hiç durmadan, dinlenmeden, yorulmadan çalışmaktır.

Zaman susma değil tam tersine vatandaşa hakikati daha yüksek sesle anlatma zamanı. Ve böylesi bir zamanda; geçmişten bugüne, halka hakikati anlatanlara yaşatılan onca mağduriyetin yanında bu dava benim açımdan konuşmayı bile ayıp sayacağım bir teferruat olarak kalacaktır.

Soran, merak eden dayanışma gösteren tüm dostlar rahat olsunlar.

Çok yakında hak kazanacak, halk kazanacak, hakikat kazanacak ve her şey çok güzel olacak.”

Kaftancıoğlu’nun 17 yıla kadar hapsi istendi

Continue Reading
Advertisement

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI