Connect with us

Politika

Temelli: Bu ses asla susmayacak!

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Hakkari’deki Newroz kutlamalarına katıldı. 

‘MİLYONLAR ZULMÜ KABUL ETMEYECEĞİNİ GÖSTERDİ’

Temelli’nin konuşmasından satır başları şöyle:

“Dün Türkiye’nin her yerinde, Newroz alanları hınca hınç doldu. Herkes Newroz alanlarına gelerek bu zulme, bu zalimliğe karşı biz buradayız, itirazımız var dedi. ‘Bu zulmü, bu şiddeti kabul etmiyoruz’ dedi. Bugün burada da Hakkari halkı bu şiddeti, bu zulmü bu nefreti kabul etmiyor, etmeyecek. 

Bu onurlu bu erdemli halk, barış ve demokrasi mücadelesi Türkiye’nin onurudur. Dünyanın önünü açıyor. Newroz’da bir araya geldik hakikatin önünü açtık 31 Mart’a kadar aralıksız 7/24 çalışmalarımızı sürdüreceğiz. 

31 Mart’ta biz sandığa gidiyoruz, onlar iktidardan gidiyorlar.  İktidarlarını kaybetme korkusu ile koca bir ülkeyi çökerttiler

TECRİT

Mutlak tecridin başladığı tarih, Türkiye açısından çok önemli bir eşiğe işaret eder. O günden itibaren Türkiye’de her gün hukuksuzluk, her gün adaletsizlik arttı. Bu adaletsizliğe bu hukuksuzluğa son verilsin diye biz de o tarihi işaret ediyoruz. Diyoruz ki, tecrit son bulsun, Sayın Öcalan, avukatları ve ailesi ile düzenli olarak görüşsün. Bu meşru bir taleptir, yasal bir taleptir, hukukidir. Eğer bu son 4 yılda yaşadıklarımız orada başlıyorsa orayı işaret etmek hepimizin sorumluluğudur. Adalet Bakanı’na buradan bir kez daha çağrı yapıyorum. Yasayı uygulayın, hukukun gösterdiği adımı atın. Bunu siyasete, seçimlere malzeme etmeyin. Bunu siyasete malzeme ettikçe, işte Türkiye bugün son 4 yıldır bu kriz yumağının içine sürüklendi kaldı. 

Kriz her yerde, hatta kriz bile diyemeyeceğimiz kadar kötü koşullar içinde yaşıyoruz. Buna son verme zamanı geldi. Böyle geldi böyle gitmez. Bunu değiştirme zamanı geldi. Şimdi adalete, hukuka sahip çıkma zamanı, şimdi HDP zamanı. Bu adaletsizliğe bu hukuksuzluğa karşı, 135 gündür bedeniyle direnen Leyla Güven’e selamlarımızı gönderelim. 

‘LEYLA GÜVEN’İN SESİNE SES KATMA ZAMANI’

Şimdi Leyla’nın sesine ses katma zamanı. Leyla ile birlikte açlık grevinde olan tüm yoldaşlarımızın mücadelesine güç katma zamanı. Açlık grevinde olan tüm arkadaşlarımızı; Selma Irmak’ı, Sebahat Tuncel’i, Murat Sarısaç’ı, Dersim Dağ’ı, Tayip Temel’i ve binlerce tutsağı selamlıyoruz. İnanıyoruz ki bu adalet mücadelesi ile bu demokrasi mücadelesi ile Türkiye’nin önü açılacak. Türkiye halklarının beklediği o güzel günler çok yakında, inanın yoldaşlarım, hepimize nasip olacak. 

Bu kararlı mücadeleden korktukları için sabah akşam HDP’ye saldırıyorlar.

Kürt halkını düşmanlaştırıyorlar. 3-5 oy için düşmanlık yapanlara en güzel yanıtı hep birlikte vereceğiz. 

‘DİNİ DE SÖMÜRÜYOR’

Ama o denli telaşlı o denli kaygılanmış ki artık dini bile siyasete alet ediyor. Hiçbir zaman onların seviyesine inmeyeceğiz. Bugüne kadar inmedik, ne yaparlarsa yapsınlar bizi ne kadar öfkelendirirlerse öfkelendirsinler asla muhatap olmayacağız. 

Kürtlere bunca nefretten sonra baktılar sonuçlar kötü, Kürt kardeşlerim demeye başladılar. Kürtler bize oy verir demeye başladılar. 

Bu oylar rotasından çıkmaz, bu oyların yolu özgürlüktür, HDP’dir.

EKONOMİK ÇÖKÜŞ

İşsizlik almış başını gidiyor. Bir yılda bir milyon yeni işsiz yaratmışlar. Enflasyon almış başını gidiyor. Her hafta mazota zam geliyor. Çiftçi mağdur, emekçiler mağdur, esnaf mağdur; beka sorunuymuş! Hayvancılığı bitirmiş. Hakkari Türkiye’nin en yoksul kenti, ne beka sorunu. İşsizlik ortada, insanlar geçinemiyor, sınır kapısı kapalı ticaret yapamıyor, esnaf kan ağlıyor çıkmış beka sorunu. Bunu birde gelmiş Hakkari’de anlatmış. Kime anlatmış? Hakkarililer orada mıydınız? Biliyorum biliyorum, kime anlattığını çok iyi biliyorum. Otobüslere biniyorlar il il dolaşıyorlar. 

Şırnak’ta miting yapıyor, Şırnaklı yok. Hakkari’de miting yapıyor, Hakkarili yok. O anlatıyor hala beka sorunu. Sen gel buraya bir anlat bakalım beka sorunu mu, işsizlik sorunu mu? İşte bunlar duyulmasın, bunlar konuşulmasın diye sabah akşam HDP’ye saldırıyor. Hakikatin sesini susturmaya çalışıyor. Susturamazsınız, biz hakikatin sesiyiz, bu ses asla susmayacak. 

‘ÖNCE KAYYUMLARDAN KURTULACAĞIZ’

Önce kayyımlardan kurtulacağız. Süpürgeler hazır mı? 31 Mart’ta sandıklara gideceğiz, oyumuzu kullanacağız, irademize sahip çıkacağız, belediyelerimizi geri alacağız. Ondan sonra da çöpü, çamuru, kayyımı hep birlikte süpürüp atacağız! Kırıntıları bile kalmayacak. Arkalarına da bakamadan gidecekler. Geldikleri gibi gidecekler. Şimdi hepsi biliyor, 31 Mart’ta gideceğini. 

Kayyum Raporumuzu yasaklayarak suçlarını gizleyebileceklerini sanıyorlar.

Kayyumlardan kentlerimizi kurtaracağız. Çok daha fazla ilçede, ilde HDP iktidara gelecek. Umutsuzluğa yer yok. Bütün bu enkazı hep birlikte kaldıracağız. İşsizlik sorununu da yoksulluk sorununu da çözeceğiz. 

Bu 9 gün boyunca da yine 7 gün 24 saat çalışmaya devam edeceğiz. Ne yaparlarsa yapsınlar, herkese ulaşacağız ve burada yüzde 80 – 90 oy alacağız. İrademizi bunlara göstereceğiz. Bu sefer rekoru Hakkari kırsın mı? Var mısınız?”

0 Users (0 votes)
Criterion 10
What people say... Leave your rating
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Continue Reading
Advertisement //pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Politika

Demirtaş: HDP boyun eğmediğini gösterdi

HDP önceki dönem Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, “Partim, son seçimlerde gücünü gösterdi. Bütün engellere rağmen, HDP’nin seçim başarısı dikkat çekicidir. Bu başarı, HDP ve birçok Kürdün, devletin baskıcı önlemlerine boyun eğmediğini göstermektedir” dedi.

Edirne Cezaevi’nde bulunan HDP’nin önceki dönem Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Amerikan Washington Post gazetesinde yayınlanan yazısında 31 Mart yerel seçiminin sonuçlarını değerlendirdi.

Demirtaş, “31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimler, Erdoğan başta olmak üzere bütün yönetim eliti için önemli mesajlar içeriyor. Seçimleri haklı olarak bir referandum olarak gören Erdoğan, küçük düşürücü bir yenilgiye uğradı. Partisi, ülkesinde siyasi kariyerine başladığı, kendi şehri olan İstanbul dahil olmak üzere, ülkedeki en önemli 5 büyükşehir belediyesinde kontrolünü kaybetti” dedi.

‘Erdoğan ağır bir fatura ile karşı karşıya’
Erdoğan ve AKP’nin demokrasiden, gerçek İslami değerler ve ahlaktan uzaklaştığını kaydeden Demirtaş, “Cumhurbaşkanı, partisiyle ilişkilendirilen yolsuzluk, adaletsizlik ve tiranlık eleştirilerine kulak tıkadı. Şu anda kibrinden dolayı ağır bir siyasi faturayla karşı karşıya” diye kaydetti.

‘HDP’nin başarısı dikkat çekici’
Binlerce HDP üyesinin cezaevinde olduğunu hatırlatan Demirtaş, şöyle devam etti: “Ben de dahil olmak üzere, siyasette yer alması gereken binlerce Halkların Demokratik Partisi (HDP) üyesi şu anda siyasi gerekçelerle cezaevinde. Güvenlik güçleri, partimizin cezaevinde olmayan üyelerini taciz etmeye ve engellemeye devam ediyor. Birçoğumuz iktidar yetkilileri tarafından kriminalize edilip ‘terörist’ olarak ilan edildik.

Yine de yıllarca eş başkanlık yaptığım partim, bu son seçimlerde gücünü gösterdi. Karşısına çıkan bütün engellere rağmen, HDP’nin seçim başarısı dikkat çekicidir. Bu başarı, HDP ve birçok Kürdün, devletin baskıcı önlemlerine boyun eğmediğini göstermektedir. HDP’liler bir kez daha; özgür, eşit, demokratik ve barışçıl bir Türkiye’de birlikte yaşama kararlılıklarını gösterdiler.”

Erdoğan kutuplaşmayı arttırıyor
İşsizlik ve enflasyonun arttığına dikkat çeken Demirtaş, ekonomik krizin önüne geçilmesi için demokratik ve politik reformlar yapılmasını önerdi. Toplumun kutuplaştırıldığını belirten Demirtaş, “Erdoğan’ın muhaliflere ve özellikle de Kürt halkına yönelik ayrıştırıcı politikaları, toplumun kutuplaşmasını artırıyor. Kürtlerin büyük çoğunluğu diğer halklarla barış içinde yaşamak istiyor; şiddet ve savaştan usandılar” ifadelerini kullandı.

HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven’in de aralarında olduğu binlerce kişinin, “Abdullah Öcalan üzerindeki tecride son verilsin” talebiyle açlık grevinde olduğuna dikkat çeken Demirtaş, “Açlık grevcileri, Öcalan’ın Türkiye’deki Kürt sorununun barışçıl ve demokratik çözümünde belirleyici bir rol oynadığını biliyor. Ayrıca, yeniden gündeme gelebilecek olan bir barış görüşmesinde, PKK’nin Öcalan dışında hiç kimseyi dikkate almayacağı da biliniyor” dedi.

Seçim sonuçlarının demokrasi ve barış içinde birlikte yaşam isteğini onayladığını belirten Demirtaş, AKP’nin eleştirileri anlamaması halinde oy kaybedeceğini kaydetti. Demirtaş, “Dahası, seçimlerin sonuçları, sadece partimizin değil tüm Türkiye halklarının barış içinde ve demokratik bir şekilde birlikte yaşamak istediklerini onaylamaktadır. Otoriterliğe ve tek kişilik yönetime karşı çıkıyorlar. Erdoğan’ın bunu anladığını umuyoruz. Bunu yapmazsa, bir sonraki seçimler ona son darbeyi vurabilir. Partimizin tüm üyeleri, hapishanede olanlar da dahil olmak üzere, demokratik ve barışçıl direnişe olan inancımızı yitirmeden çalışmaya devam edecektir. Türkiye için aydınlık ve demokratik bir geleceğe inanıyoruz. Bu seçimlerin yol gösterdiğine inanıyoruz. Hükümet otoriter seyrini sürdürürse daha derin siyasi ve ekonomik krizlerin yaşanacağından endişe ediyorum.”

0 Users (0 votes)
Criterion 10
What people say... Leave your rating
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Continue Reading

Politika

CHP’den belediye başkanlarına yakın takip

CHP’nin yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, partinin bundan sonraki yol haritasını anlattı.

“Yeni seçilen belediye başkanlarımız bir mevcut durum değerlendirmesi yapsın, biz de toplantılarla bu sürece takip edeceğiz.” diyen Torun, tüm belediye başkanlarının çalışmalarını yakından takip edeceklerini söyledi.

Seyit Torun, “Mutlaka 6 aylık süreçlerde belediye başkanlarımızın performanslarını değerlendireceğiz, sonucu kendileriyle de paylaşacağız. Artık vatandaşlarımızın bize gösterdiği teveccühe layık olabilmek için biz de bütün gücümüzle sorunların çözümüne odaklanacağız. Vatandaşımızın hizmetinde olacağız. Artık bu anlamda dönem, hizmet dönemidir.” diye konuştu.

10 temel ilkeyi hepsine göndereceğiz

Genel Merkez olarak belediye başkanları için 10 temel ilke belirlediklerini ifade eden Torun, bu 10 ilke içerisinde ulaşımın dini ve milli bayramlarda ücretsiz olması, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadın çalışanlara izin verilmesi, tüm belediyelerde asgari ücretin 1 Ocak 2019’dan geçerli olmak üzere 2 bin 200 lira olması gibi maddeler bulunduğunu hatırlattı.

Torun, “Bu 10 ilkeyi çerçeveletip tüm belediye başkanlarımıza vereceğiz ve onlar o ilkelerden asla sapmayacaklar. Bundan sonra biz de her anlamda gerek siyasi gerek idari her anlamda kendilerine katkımızı sunacağız.” açıklamasında bulundu.

Cuma günü CHP’li büyükşehir belediye başkanlarıyla bir araya gelip bir durum değerlendirmesini yapacaklarını bildiren Torun, ilerleyen günlerde ise tüm belediye başkanlarının katılacağı bir toplantı gerçekleştireceklerini söyledi.

Salı günü MYK toplanacak

Seçimlerin ardından gazete ve televizyonların Ankara temsilcilerine seçim değerlendirmesinde bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 31 Mart’tan bu yana partisinin Merkez Yönetim Kurulunu (MYK) ise ilk kez salı günü toplayacak.

Kılıçdaroğlu, salı günü TBMM’de 23 Nisan Özel Oturumu’na katılacak, ardından yine Mecliste saat 16.00’da gerçekleştirilecek toplantıda kurmaylarıyla seçim sonrası ilk MYK toplantısını yapacak.

Kemal Kılıçdaroğlu, cuma günü büyükşehir belediye başkanlarıyla, yakın zamanda ise Parti Meclisi (PM) üyeleriyle bir araya gelerek seçim sonuçlarını ele alacak.

0 Users (0 votes)
Criterion 10
What people say... Leave your rating
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Continue Reading

Politika

Karamolllaoğlu: Biz demiri hiç ısıtıp dövme niyetinde olmadık

SP Lideri Karamollaoğlu, partisinin Ankara’da bir otelde yapılan seçim süreci değerlendirme toplantısına katıldı. Karamollaoğlu, toplantı girişinde hatılatılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Dönem kızgın demiri soğutma, kucaklaşma dönemidir” sözlerinin doğru olduğunu belirtti. SP Lideri Temel Karamollaoğlu şunları söyledi:

“Biz demiri hiç ısıtıp dövme niyetinde olmadık. Bugün siyasi partiler sanki birbirinin düşmanıymış, hasmıymış, birbirlerine karşı ortaya koyacak her türlü mücadele şekli meşruymuş gibi bir anlayıştan vazgeçilmesi gerektiğini, biz Saadet Partisi olarak kuruluşumuzdan beri deklare ediyoruz. Bütün partilere aynı çağrıda bulunuyoruz. Siz birisini düşman, kendinizi dost kabul ederseniz, bir kısmını vatan haini, kendinizi sadece vatansever kabul ederseniz o demir nasıl soğuyacak? Kendileri yapacaklar bunu. Yani bu içe dönük bir eleştiri ise, ‘Biz artık bundan sonra, bizim dışımızdakileri ülkenin düşmanı diye tasvip etmeyeceğiz’ diyorlarsa, Allah razı olsun. Ne kadar güzel bir iş.”

“BİZ ÜSLUBU BAŞTAN BERİ HİÇ DEĞİŞTİRMEDİK”

Karamollaoğlu, “Türkiye ittifakı nasıl sağlayacak” şeklindeki soruya ise, şöyle yanıt verdi: “‘Düşmanlar ve dostlar’, işte bunlardan vazgeçmezlerse bu olmaz. Bunu yapacak olan da doğrudan doğruya Cumhur İttifakı’nın üyeleri. Yani hem AK Parti hem MHP. Bugüne kadar kullandıkları üslubu değiştirecekler. ‘Bu arkadaşlar da bu memleketin evladı. Söyledikleri bize göre doğru olmayabilir ama dinlemeliyiz. Doğru olanı da almalı ondan istifade etmeliyiz’, üslubuna bürünecekler. Biz bu üslubu baştan beri hiç değiştirmedik.”

0 Users (0 votes)
Criterion 10
What people say... Leave your rating
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Continue Reading

EN SON EKLENEN HABERLER

Güncel3 saat ago

Mevlüt Uysal hakkında suç duyurusu

CHP İBB Meclis Üyesi Nehir Ataman, eski AKP’li Bakan Egemen Bağış’ın 13 yıl boyunca şoförlüğünü yapan M.G.’nin maaşının İBB tarafından...

Kadın3 saat ago

Malatya’da kadın cinayeti: Kayınpeder gelinini vurdu

Olay, Akçadağ ilçesinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, gelin Ş.A. (31) ile kayınpederi Ö.A., ilçe hükümet konağı yanında bulunan otoparkta...

Güncel3 saat ago

Kayyım borçları tek tek açıklanıyor: Milyonlar

Şırnak Silopi Belediyesi’nin, HDP’li Eş Başkanları, kayyım döneminden kalan borç ve devredilen taşınmazların listesini belediye binasına astı. Belediyenin kayyım tarafından...

Haberler6 saat ago

“Barış için Akademisyenler” davaları: “Biz suç işlemedik”

“Bizim bu sözde akademisyenlerden izin alacak halimiz yok. Bunların haddini bilmesi lazım.” Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ocak 2016’da sarf ettiği...

Dünya6 saat ago

ABD’de Demokrat adaydan Trump’a soruşturma çağrısı

Amerika Birleşik Devletleri’nde Başkan Donald Trump’ın Rusya ile bağlarını araştıran raporun yayınlanmasının ardından Demokrat senatör Elizabeth Warren, Trump hakkında meclis...

Güncel6 saat ago

Giresun’da zırhlı polis aracı dereye yuvarlandı: 6 yaralı

Kaza, akşam saatlerinde Giresun’un Şebinkarahisar ilçesi Çağlayan köyü mevkiinde meydana geldi. Giresun’dan görev için yola çıkan polis özel harekata ait...

Dünya6 saat ago

Kabil’de bakanlık binasına saldırı: 7 ölü, 8 yaralı

Kabil Emniyet Müdürlüğü Sözcüsü Basir Mücahit yaptığı açıklamada, Kabil’in merkezindeki bakanlık binası önünde yaşanan patlamanın ardından saldırganların binanın içine girerek...

Kadın6 saat ago

Genç kadın, evinde silahla vurulmuş şekilde ölü bulundu

Alınan bilgiye göre, Yıldız Mahallesi’nde oturan Dilan Tutucu’dan (18) haber alamayan yakınları durumu polise bildirdi. Sağlık ekipleriyle birlikte Tutucu’nun evine...

Politika10 saat ago

Demirtaş: HDP boyun eğmediğini gösterdi

HDP önceki dönem Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, “Partim, son seçimlerde gücünü gösterdi. Bütün engellere rağmen, HDP’nin seçim başarısı dikkat çekicidir. Bu...

Dünya10 saat ago

Mısır’da Sisi’yi 2030’a kadar koltukta tutmak için referandum

Mısır’da halk, Abdülfettah el Sisi’nin görev süresini 2030’a kadar uzatmanın önünü açacak olan anayasa değişikliği paketini oylamak için sandık başında....

Kadın10 saat ago

Kadın cinayetinde kan donduran ayrıntı

Bulgaristan pasaportu taşıyan Tennur Öztürk’ün (31), tabancayla öldürdüğü Rabia (23) ve annesi Fatma Bayram’ın (48) cenazeleri, yakınları tarafından Merkezefendi Devlet...

Politika10 saat ago

CHP’den belediye başkanlarına yakın takip

CHP’nin yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, partinin bundan sonraki yol haritasını anlattı. “Yeni seçilen belediye başkanlarımız bir...

Advertisement

Facebook

Öne Çıkan Yazılar

bahis siteleri kaçak bahis siteleri kaçak iddaa siteleri casino siteleri film izle canl? iddaa

porno izle

porno indir

istanbul escort