Connect with us

.

Kültür-Sanat

Muhammed Ali’nin belgeseli çekildi

AleviNet

Published

on

Ünlü boksör Muhammed Ali’nin belgeseli çekildi. Antoine Fuqua’nın yönettiği “What’s My Name: Muhammad Ali” isimli belgeselden ilk fragman yayınlandı. 14 Mayıs’ta izleyici ile buluşacak olan belgesel, iki bölüm halinde yayınlanacak.

‘Training Day’, ‘King Arthur’ ve ‘The Equalizer’ gibi filmlerle tanınan yönetmen Antoine Fuqua’nın çekimini üstlendiği “What’s My Name: Muhammad Ali”, önümüzdeki ay izleyici ile buluşacak. Senaryosunu Steven Leckart’ın kaleme aldığı Muhammed Ali belgeseli, spor tarihinin en önemli figürlerinden biri olan Muhammad Ali’nin hayatına ışık tutuyor. FilmLoverss’ın haberine göre Muhammed Ali’nin kendi sesi ile arşiv görüntüleri birleştirilerek hazırlanan belgeselden yayınlanan ilk fragman, filmin özellikle efsanevi boksörün verdiği toplumsal mücadeleye odaklanacağını gösteriyor.

ABD’li boksör Muhammed Ali (1942-2016), tüm zamanların en iyi boksörü olarak kabul ediliynor.

  FRANKFURT

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kültür-Sanat

!f İstanbul eylülde

AleviNet

Published

on

Yeni doğan bağımsız filmlere, genç sinemacılara alternatif bir paylaşım alanı yaratmayı amaçlayan “!f X” film profesyonelleri ve profesyonelleşmek isteyen herkesi beş gün boyunca sinemanın mutfağında ağırlayacak. “!f X” platformu kapsamındaki “!f Okul” yakın geleceğin film profesyonellerinin kolektif çalışmayla bir filmin açılış sahnesini çektikleri tek platform, “Pitching Keş!f” ise ilk ya da ikinci filmlerini gerçekleştirecek yönetmenleri destekleyen tek film festivali olacak. “!f Okul” için başvurular 26 Temmuz, “Pitching Keş!f” için ise 9 Ağustos’a kadar devam edecek.

Yarışma bölümü

!f İstanbul Bağımsız Film Festivali’nin yarışma bölümü ise “Keş!f”, “!f Ulusal” ve “Türkiye’den Kısalar” kategorilerinden oluşacak. Sinemaseverler, ilk ya da ikinci filmini gerçekleştirmiş yönetmenlerin yarıştığı “Keş!f” ile farklı coğrafyalarda doğmuş, biçimsel arayışlarıyla film yaratımında yeni sayfalar açan isimleri keşfedecek. Bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek “!f Ulusal” kategorisinde, özgün öyküleri ve denenmeyi bekleyen yeni anlatı biçimleriyle, !f İstanbul’un doğduğu coğrafyanın film yaratıcıları yer alıyor. !f klasiklerinden Türkiye’den Kısalar’da ise “Ulusal Kısa Film Yarışması” ve “Ulusal Öğrenci Kısa Film Yarışması” olmak üzere iki farklı kategoride kısa filmler yer alacak. Festival için geri sayım sürerken yarışma ve yarışma dışı seçkilerine başvurular 25 Haziran’a kadar devam ediecek. Ayrıntılı bilgi için: http://ifistanbul.com.tr.

Continue Reading

Kültür-Sanat

Bomontiada’da ilk film, ödüllü ‘Arakçılar’

AleviNet

Published

on

Bu yıl üçüncü kez düzenlenen festivalde “Hayal Ortağım” uygulamasının sunduğu sesli betimleme teknolojisi ile görme engelliler de açık havada film izleyebiliyor. Uygulama filmin hangi noktasında açılırsa açılsın, ortam sesinden filmi tanıyor, dakikayı tespit ederek sesli betimlemeyle görme engellilere filmdeki tüm görsel detayları anlatmaya başlıyor. Gelecek hafta da “Kefernahum” gösterilecek.

Continue Reading

Kültür-Sanat

Sıfır Bir ekibinden yeni dizi: ‘Sokağın Çocukları’

AleviNet

Published

on

Fenomen yapım Sıfır Bir – “Bir Zamanlar Adana’da” ekranlara veda etti.

Sıfır Bir – “Bir Zamanlar Adana’da”nın dünyasını yaratan isimler, ‘Sokağın Çocukları’ adlı yeni diziyle Adana Hürriyet Mahallesi’nde bambaşka bir maceraya yelken açacak.

Dizide, kanunların yetersiz kaldığı bir dünyada kendi adaletini sağlamak zorunda kalan gençlerin hikayesi anlatılacak.

‘Sokağın Çocukları’, çok yakında ekranlara gelecek.

Continue Reading
Advertisement

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI