Connect with us

Politika

Erkan Baş: Ekrem İmamoğlu kazanmıştır

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, ülkenin yoğun gündemi olmasına rağmen, TBMM’nin yaklaşık 2 aydır çalışmalarına ara vermesinin, Meclisi önemsizleştirme amacı taşıdığını kaydetti.

Konuşmasına sürmekte olan işçi direnişlerini selamlayarak başlayan Erkan Baş , 20 yıl önce bir faşist tarafından öldürülen komünist tekstil işçisi Hüseyin Duman’ı da andı.

“MECLİSİN KAPALI KALMASINI PROTESTO EDİYORUZ”

Erkan Baş’ın konuşmasından satır başları şöyle:

Meclis neredeyse iki aydır yerel seçimler dolayısıyla çalışamaz haldedir. Türkiye’de halkın iradesi çalışamaz hale getirildi. AKP’nin seçimlerde sergilediği organize kötülüğün Meclis’te açıkça tartışılması gerekiyor ancak bu tartışma halktan kaçırılıyor. Bu durumu protesto ediyor ve halkın iradesinin önemli bir yansıması olan TBMM’nin çalışmalarına dönmesi gerektiğini söylüyoruz.

“BİRLİKTE DİRENİNCE BAŞARIYORUZ”

Seçimlerle ilgili ilk söylenmesi gereken tüm ülke tarihimizin iktidar lehine en eşitsiz seçimini yaşadığımız ve buna rağmen AKP diktatörlüğünün ağır bir yenilgi aldığıdır. Biz bu seçimlerde en fazla şunu gördük ve önemsiyoruz. Faşizm hangi baskı mekanizmalarını üretirse üretsin, hangimizi tutuklarsa tutuklasın, hangi yalanı söylerse söylesin. Biz birlikteysek, bir aradaysak, birlikte direniyorsak başarıyoruz. Seçimlere giderken yaşanan eşitsizlikleri, usulsüzlükleri hatırlayalım. Görevini tamamlamış YSK üyelerinin süresini ‘Dere geçerken at değiştirilmez’ diyerek uzattılar. Ve Şimdi o atlara, ‘Ya bizim dediğimizi yapacaksın ya da o derede seni boğacağız’ diye tehdit savuruyorlar. Türkiye’nin tüm devlet kurumları ve halkın vergileriyle yaratılan maddi olanakları AKP hiçbir kural tanımadan kendi çıkarları için kullandı. Cumhurbaşkanlığı, tüm bakanlıklar, özellikle tarafsız olması gereken Anadolu Ajansı, TRT, onlarca yandaş gazete bin bir çeşit yalanla iktidara çalıştı.

“UZANAMADIĞI CİĞERE MUNDAR DİYOR”

Kürt illerinde binlerce askerIe, polisle, taşıma seçmenle seçim süreci manipüle edildi. Ahırlara, boş arazilere, olmayan binalara AKP tarafından seçmen kaydı yapıldığı hemen seçim öncesinde belgelendi. Milletvekillerinin, siyasetçilerin AKP’nin bu yolsuzluğunu belgeleriyle ortaya koymasına rağmen hem iktidar temsilcileri hem YSK görevlileri ‘Dünyanın en güvenli seçimi Türkiye’de yapılıyor’ açıklamaları yaparak tüm uyarıları görmezden geldiler. Şimdi ne mi yapıyorlar. Dün ‘seçimler çok güvenli diyen’ iktidar temsilcileri pişkince, dün söylediklerini yok sayarak ‘seçim mundar oldu’ açıklamaları yapıyor. Halkımızın güzel bir deyişi var; kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş.

Kürt illerinde halkın iradesi hukuksuz biçimde gasp edildi ve hala ediliyor. Kazananı değil kaybedene teslim edildi mazbatalar. Halkın yüzde 70 oyuyla seçilen adaylar asılsız ve vicdansız biçimde yok sayıldı. Akla vicdana aykırı biçimde kazanan adayların yaşı siyasi görüşü gasp için gerekçe gösterildi.

“EKREM İMAMOĞLU KAZANMIŞTIR”

İstanbul seçimlerini iptal etmek için seçimden önce işledikleri suçları, sahte seçmen kayıtlarını, muhalefet yapmış gibi belgelemeye çalışıyorlar. Erdoğan yaptığı bir seçim değerlendirmesinde ‘Kendimizi millete iyi anlatamadık’ dedi. Aksine millet sizi çok iyi anladı. Anladı ve yetti artık dedi. Bu bezirgan saItanatına dur artık dedi. AKP tüm suç şebekesini beslediği rant kaynaklarını kaybedeceğini ve iktidardan düşüşünün başladığını bildiği için İstanbul’da belediyeyi gasp etmeye çalışıyor. İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nun kazandığı açıktır. AKP belediyeyi gasp etme girişimlerine bir an önce son vermelidir.

“KIDEM TAZMİNATI GASP EDİLİYOR”

Damat bir paket açıkladı ve tüm kararları işçilerin haklarını tırpanlayıp patronlara hizmet etmeye yarıyor. Kıdem tazminatı gasp ediliyor. Bir yıl çalışan işçi için 30 gün değil 15 günlük ücret ödenecekmiş. Öte yandan patron sınıfına halkın vergilerinden teşvik sağlanacak kurumlar vergisi düşecek. AKP işçilerin vergileriyle yandaşlara kaynak aktaracak. Damat Berat, Enerji ve İnşaat sektörünü güçlendireceğiz diyor. Kim bunları Cengiz-Limak-Kolin sömürgeciliğini destekleyecekler. Yani hem AKP’nin rant kaynağı, hem rüşvet kapısı olan sermaye grupları halkın vergileriyle güçlendirilecek.

‘RABİ NAZ’IN ÖLÜMÜ MUTLAKA AYDINLATILMALI”

Sevgili arkadaşlar artık tüm ülkemizin öğrendiğini biliyoruz. Bu iktidarın bir utancı, organize kötülük diyorlar ya, bir cinayetin organize biçimde örtbas edilmeye çalışılmasını hep beraber gördük. Bakın bu konunun, bu organize kötülük girişiminin ne olursa olsun gündemden düşürülmesine, unutturulmasına izin vermememiz lazım. Rabi Naz olayı sadece araştırılması gereken bir vaka değil, bir ülkenin vicdan muhasebesidir. Hiç kimse 11 yaşında bir çocuğun, bir insanın ölümünü zenginlerin, iktidar sahiplerinin karanlık güçlerinin etkisinde kalıp görmezden gelemez. Rabi Naz’ın ölümü aydınlatılmalıdır.

Adalet arayan bir babaya yapılanlar, kızının ölümünü aydınlatmaya çalışan bir babaya koca koca devlet kurumlarının akıl hastası muamelesi yapması, adalet sağlaması gereken savcıların olayı örtbas etmeye çalışması. Dayısı olanın, arkası güçlü olanın, iktidara yakın olanın işlediği suçtan sıyrılmaya çalışması, günlerce, haftalarca kulağının üstüne yatan, bir babanın, birkaç gazetecinin gerçekleri gözlerine sokmasından sonra haber yapan basın kuruluşları, Meclis’te milletvekili olan ve suçu örtbas edip, adalet arayan insanlara suç duyurusunda bulunan AKP siyasetçileri, bunların hepsi tartışılacak. Biz de Meclis’te bu konunun aydınlığa kavuşturulması için elimizden geleni yapacağız.

0 Users (0 votes)
Criterion 10
What people say... Leave your rating
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Continue Reading
Advertisement //pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Politika

Arslan: CHP açlık grevleriyle ilgili rol almalı

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Mehmet Arslan, partisinin il eşbaşkanlarıyla Halkların Demokratik Partisi (HDP) Amed il binasında bir araya geldi. 

Arslan, Seçimler, Türkiye halkları nezdinde demokratikleşme ve normalleşmenin yaşanması için siyasi partilere önemli bir mesaj vermiştir” dedi.

‘TECRİT KRİZİ DERİNLEŞTİRİYOR’

“Türkiye artık kriz zili vermektedir. Hem ekonomik, toplumsal ve kriz yaşanıyor” vurgusunda bulunan Arslan, “Kriz, tecrit politikasıyla paralel geliştirildi. Krizlerin ve sorunların demokratik yollarla çözülmesi konusunda tecridin kaldırılması gerekir” diye konuştu. Tecridin yaratmış olduğu bu sürecin ekonomi, siyasi ve toplumsal krizlere neden olduğunu ifade eden Arslan, “Tecridi kabul etmiyoruz” diye ekledi.

İmralı tecridine karşı devam eden açlık grevlerine dikkat çeken Arslan, “Bu açlık grevleri, son noktaya gelmiştir. Kürt çocukları, kanunlar uygulansın diye canları ölüme yatırmışlar. Açlık grevcilerin başka ayrıcalıklı bir talebi yoktur. Bu talep hukuki, demokratik ve meşru bir taleptir. Bunun görmemek, duymamak ve gereğini yapmamak, suç işlemektir” diye konuştu.

Kürtlerin kendileri yönetme talepleri ve iradesinin sandığa yansıdığını dile getiren Arslan, AKP’ye “Kürtler ve halklar ile inatlaşmamalıdır” uyarısında bulundu.

‘CHP ROL ALMALI’

CHP ve Saadet Partisi’nin açlık grevlerine gözlerini kapattığını belirten Arslan, “Öcalan’ın ideolojisi beğenir ya da beğenmezler. Yasalar kişiye göre uygulanmıyor. Sorumlu olan tüm kesimler tecridin sonlanması için taleplerini yerine getirmelidir. Bu talep, tüm Türkiye ve Kürtlerin talebidir. Sadece Öcalan’a değil Türkiye’nin tamamına uygulanıyor. Türkiye’de normalleşme olması için tecridin sonlanması gerektiğini düşünüyoruz” diye konuştu. 

Açlık grevcilerinin taleplerine dönük CHP’nin rol alması gerektiğini vurgulayan Arslan, şunları dile getirdi: “CHP, atıl bir siyaset izleyemez. Türkiye cephesinde halklar bir araya gelip, adaylara destek vermişse CHP’nin politikalarını beğendikleri için değildir. Türkiye’nin normalleşmesi için, alternatif güç için oy verdiler. Alternatif olabilecek siyasi bir partinin başkanları, vekilleri, açlık grevi ve tecrit ile ilgili bir cümle kuramıyor. Kürtler, CHP adaylarına destek vermiştir. CHP; bu saatten sonra bu zulme sessiz mi kalacak? Tecrit ve hukuksuzluğa sessiz mi kalacak? Açlık grevcilerinin aileleri oy vermiştir. Cenazeleri mi bekleyecek? Tabutların çıkmasını mı bekleyecek? Kürtlere dönük uygulanan hukuksuzluğa kayıtsız kalamaz. CHP de doğru okumalıdır. Kürtler, politik bir seçmendir. Kayyum anlayışına Cizre ve Şırnak katliamına İstanbul’da cevap verdiyse, bunun siyasi sorumluğunun taşımadığı durumunda Kürtler CHP’ye cevap verecektir.”

Türkiye’deki aydın ve demokratik kesimlerin eleştirilerine yanıt veren Arslan, “Tecrit kalksın diye bir cümle kurmayanların samimi olduklarını düşünmüyoruz. Ölümlerin yaşanmaması için ilk önce tecridin kaldırılması gerekiyor” dedi. 

0 Users (0 votes)
Criterion 10
What people say... Leave your rating
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Continue Reading

Politika

HDP: Vekillerimiz onurlu direnişi sürdürecek

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Merkez Yürütme Kurulu (MYK), milletvekillerine yönelik polis saldırısına ilişkin bugün yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, Amed’deki eylemdeki saldırıda vekillerden Remziye Tosun’un sert şekilde yere düşerek darbe aldığı ve bayıldığı, Musa Farisoğulları’nın da darp edilerek gözünden yaralandığı belirtildi.

‘SEDYEDEYKEN DAHİ SALDIRDILAR’

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Polis saldırısında milletvekillerimiz hedef alınarak, yaşamlarına kast edilmiştir. Milletvekilimiz Remziye Tosun sedye ile hastaneye kaldırıldığı sırada dahi polis saldırısı devam etmiştir. Milletvekilimizin canına kast eden kolluk güçlerine ilişkin hukuki süreçleri başlatacak, suç duyurularını yapacak; cezai, hukuki ve idari başvurularımızın takipçisi olacağız.

Diyarbakır şehri, üç yıldır polis kuşatması altındadır. Bir kısım devlet gücü, Diyarbakır’da adeta hukuk tanımayan çete gibi davranmaktadır. Ama bizler bu filmi çok kez izledik. Başta Diyarbakır olmak üzere tüm bölgede vatandaşı ve partililerimizi zapturapt altına alma çabaları bunca yıldır başarılamamıştır ve bundan sonra da başarılamayacaktır.

Ülkenin YSK’si vatandaşların seçim iradesini gasp etmekte; ilin valisi keyfi şekilde vatandaşın yürüyüş ve basın açıklaması yapma hakkını engellemekte; İçişleri Bakanlığı’na bağlı devletin kolluk gücü de vatandaşa ve iradesine saldırmaktadır.

‘İKTİDARIN ABLUKASI TUTMAYACAK’

Siyasi iktidarın Anayasa’ya, yasalara ve uluslararası sözleşmelere aykırı şekilde fiilen uyguladığı mutlak tecride karşı milletvekillerimizin ve tutsakların başlattığı açlık grevi anayasal bir hak olan direnme hakkı kapsamındadır. Bu açlık grevindeki talebi desteklemek amaçlı ve yine anayasal olan açıklama yapma hakkı da zor kullanılarak ve şiddetle bastırılmaya çalışılmaktadır. 

Siyasi iktidar, emir eri olarak gördüğü kolluk aracılığı ile bir şehri kuşatmıştır. Kuşatma altındaki Diyarbakır’da, halkımız ve milletvekillerimiz kötü muamele, şiddet ve tehdide maruz kalmaktadır. Siyasi iktidarın hiçbir demokratik eyleme tahammülü yoktur. Diyarbakır’da bir kez daha anlaşılmıştır ki, siyasi iktidarın ne ablukası ve kötü muamelesi ne de kutuplaştırıcı nefret politikası tutmamıştır, tutmayacaktır.

‘ONURLU DİRENİŞ SÜRECEK’

Bilinmelidir ki, tüm baskı ve yıldırma politikalarına rağmen, bizler ve milletvekillerimiz halkımızın bu haklı ve onurlu direnişi ile dayanışmayı sürdürecek, tecrit hukuksuzluğunun sonlandırılması ve yaşamın devamı için her türlü çaba ve destek içerisinde olmaya devam edeceğiz.”

0 Users (0 votes)
Criterion 10
What people say... Leave your rating
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Continue Reading

Politika

Kılıçdaroğlu: Belediye başkanlarımız her kuruşun hesabını millete verecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara’da medya kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

Halkın sağduyusuna güvendik. İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Mersin ve Antalya’yı kazandık. Elbette bir başarı elde ettik ama Bursa’da Zonguldak’ta başarı elde edemedik. Bursa içimde bir yaradır. Bursa’nın da Nilüfer Belediye Başkanımız tarafından yönetilmesi gerekirdi. Bursa’da bir eksiğimiz hatamız var. Zonguldak’ta, Giresun’da adaylarımız kazanamadı. Elbette halkı suçlamıyoruz. Bir eksiklik varsa bizimdir. Geriye dönük süreci masaya yatırmalıyız.

KILIÇDAROĞLU ÖZ ELEŞTİRİ YAPTI, O 3 İLİ SAYDI – VİDEO

Asıl görevimiz bundan sonra başlıyor. Belediye başkanlarımız bundan sonra o kentte yaşayan herkesin belediye başkanıdır. Bizim belediye başkanlarımız harcadığı her kuruşun hesabını halka verecektir. Belediye yönetimlerinde partizanlığı değil liyakatı esas alacaklardır. Bizim belediyelerimizde asgari ücre 2 bin 200 lira olacak. Seçim meydanlarında verilen bir siyasi taahhüt değil, bunun gerçekleşmesi gerekiyor. Türkiye, demokratik standartlarını yükseltmelidir. Yerelde yeni bir yönetim anlayışını getireceğiz. Belediye başkanlarımızın masasına 10 temel ilke koyacağız. Her sabah, bunu okuyacaklar.

KHK’Lİ SEÇİLMİŞLER İÇİN YSK’YE ÇAĞRI

Kanun Hükmünde Kararnamelerle görevlerinden olanların başarılarının teslim edilmememesi… Buradan YSK’nın değerli üyelerine seslenmek isterim. Bunların seçime girmesine siz izin verdiniz. Sizin mazbataları teslim etmeniz gerekiyor. Aksi halde büyük bir ayıba imza atmış olursunuz. İzin verdiğiniz bir kişinin seçimi kazandıktan sonra ben sana mazbatayı vermem demek doğru değildir. Bu mazbatalar eğer verilirse Türkiye bir ayıptan kurtulmuş olacak.

“CİDDİ BİR EKONOMİK KRİZ VAR”

Ekonomide ciddi bir kriz yaşıyoruz. İşsiz sayımız geniş tanımıyla 8 milyonu aştı. Son bir yılda işsiz sayımız 1 milyon 700 bini aştı. Enflasyon patladı. Türkiye’nin gerçek gündemine dönmesi gerekiyor. Türkiye bu hale nasıl geldi diye sormuyorum. Biz bu krizden nasıl çıkarız? Bunu soruyorum. Hayat pahalılığı var, işsizlik var, enflasyon var… Türkiye’yi bütün dünya izliyor. Alınan hiçbir ciddi önlem yok. Günü kurtarma üzerinden yapılan bir ekonomi politikası var. Hala ekonomide yaşanan ciddi krizin farkında değiller. Biz bu basın toplantısını yaparken onlarca işçi işsiz kalabilir. Reel sektörde işveren kendisini kurtarmak istiyor, nasıl batmaktan kurtulurum diye. Peki siyasal iktidar bu tabloyu sağlıklı değerlendiriyor mu? Hayır…

“BES’İ ZORUNLU HALE GETİRİYORLAR… ALLAH AKIL FİKİR VERSİN”

Ekonomik krizi aşma konusunda alacağımız politikalarla krizin yükünü toplumun hangi kesimine yükleyeceğiz? İktidarın buna karar vermesi lazım. Eşit mi paylaşılacak bu yük? Yükü omuzlamayan sınıf rantiye sınıfı. İşçiden emekliye herkes bu krizin yükünü bir şekilde üstleniyor. Şimdi Bireysel Emeklilik Sistemi’ni (BES) zorunlu hale getiriyorlar. Zorunlu sigorta var zaten. Peki BES ne? Kişinin iradesine bağlı. Şimdi onu da zorunlu hale getiyorlar. Allah akıl fikir versin. Şimdi kıdem tazminatını da kaldırmak istiyorlar. İki gün önce Kızılay’da borcumu ödeyemiyorum diye kendisini yakan insanlar var. Bunlara bakmak gerekiyor.

Dış politikada da ciddi sorunlar yaşıyoruz. Türkiye’nin gerçek gündemine dönüp, bu sorunlara çözüm üretmemiz gerekiyor. Bizim ürettiğimiz çözümleri eksik bulabilirler, yanlışımız varsa onlar düzeltsinler ama mutfaktaki yangını mutlaka söndürmek zorundalar. Biz sadece eleştirmiyoruz, çözüm önerilerinde de bulunuyor. Bizim siyaset anlayışımız budur. Vatandaş perişan halde. Sermaye Türkiye’ye gelmiyor. Bugünkü hukuk sistemi içinde hiçkimsenin can ve mal güvenliği yoktur. Her an herkes tutuklanabilir. Savcı bile sizin neden gözaltına alındığınızı bilemeyebilir. Türkiye’nin buradan çıkması lazım. Türkiye bunu kendi iradesiyle yapması lazım, Avurupa Birliği istiyor diye değil.

0 Users (0 votes)
Criterion 10
What people say... Leave your rating
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Continue Reading

EN SON EKLENEN HABERLER

Kültür-Sanat2 saat ago

Notre Dame’daki eserlerin yüzde 90’i kurtarıldı

Fransa’nın başkenti Paris’in tarihi sembollerinden Notre Dame katedralinde bulunan sanat eserleri ile Hristiyan inancına göre kutsal sayılan emanetlerin yüzde 90’ının...

Dünya2 saat ago

İranlı devrimci bir önder: Bijan Cezani!

İran’da köklü bir devrimci mücadele tarihi var. İran’da devrimci mücadele yürüten öncülerin büyük çoğunluğu Şah döneminde Şah Rıza Pehlewi, daha...

Haberler2 saat ago

150 örgütten uyarı: Durum çok acil; tecrit kaldırılmalı!

İnsan hakları savunucusu, sendika, hukuk ve demokratik kitle örgütleri ile çok sayıda siyasi partinin içinde yer aldığı 150 kurum, tecride...

Yaşam-Ekoloji2 saat ago

Ankara’da yine köpek katliamı!

Çankaya’nın Beytepe Mahallesi 1787’nci sokak üzerindeki boş arazide köpek ölülerini görenler, belediyeye ve polise haber verdi. İhbarla gelen Çankaya Belediyesi...

Güncel2 saat ago

Kanseri yenen öğretmene okulda göz yaşartan karşılama

Çorlu Cemile Yeşil Anadolu Lisesi’nde coğrafya öğretmeni olan Muharrem Poyrazoğlu, mide kanseri hastalığı nedeniyle okula ara verip, öğrencilerinden uzak kaldı....

Güncel2 saat ago

İstanbul Havalimanı taksi ücretleri dudak uçuklattı!

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO), İstanbul Havalimanı’na ilçe ilçe ulaşım taksi tarifesini açıkladı. İstanbul’un 39 ilçesinden ulaşımın esas alındığı tarifeye...

Güncel2 saat ago

Rabia Naz’ın ölümünde ‘şüpheli araç’ araştırılıyor

Rabiz Naz Vatan, 12 Nisan 2018’de, Eynesil ilçesine bağlı Gümüşçay Mahallesi’ndeki evlerinin önünde yaralı halde bulundu. İhbarla olay yerine gelen...

Yaşam-Ekoloji2 saat ago

Bilim insanları evrendeki ilk moleküle ilişkin kanıt buldu

ABD’deki bilim insanları onyıllarca süren arayıştan sonra büyük patlamanın ardından evrende oluşan ilk molekül türüne dair uzayda kanıt buldu. Amerikan...

Politika5 saat ago

Arslan: CHP açlık grevleriyle ilgili rol almalı

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Mehmet Arslan, partisinin il eşbaşkanlarıyla Halkların Demokratik Partisi (HDP) Amed il binasında bir...

Kadın5 saat ago

İşyerinde dehşet: Tartıştığı kadın çalışanları vurdu

Saldırıda Ahsen Demirci (28) başından, Tuğçe Nur Yılmaz (36) ise karnından vurularak, ağır yaralandı. Üçüncü kadın çalışanın şans eseri yara...

Haberler5 saat ago

Financial Times’tan ‘Merkez Bankası’ iddiası… Erdoğan’dan büyük tepki

Financial Times’ın dün internet sitesinde yayınladığı, bugün de basılı edisyonunun ilk sayfasında yer verdiği haberde Merkez Bankası ile ilgili iddialarda...

Güncel5 saat ago

Öykü Arin’e nakil bu akşam…’5 aylık kabus bitecek’

İzmir’de yaşayan Eylem Şen Yazıcı ile Çağdaş Yazıcı’nın kızı Öykü Arin’e, geçen yıl kasım ayında löseminin nadir görülen türlerinden biri...

Advertisement

Facebook

Öne Çıkan Yazılar

bahis siteleri kaçak bahis siteleri kaçak iddaa siteleri casino siteleri film izle canl? iddaa

porno izle

porno indir

istanbul escort