Connect with us

.

Politika

Erdoğan: İçimizde bize yanlış yapanlar var

AleviNet

Published

on

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan kısımlar şu şekilde:

-31 Mart sürecinde yaşananlar, yaşadıklarımız önümüzdeki süreç malum. Bu süreci en güzel şekilde değerlendirmek için yapılacak hazırlıklar. Ardından 2024 yerel seçimleri, gerek teşkilat yönetimlerinde atacağımız adımlar, takınacağımız tavırlar çok büyük önem arz ediyor.

-31 Mart seçimlerinde bu imtihanı hamdolsun, bakın bütünüyle demiyorum, büyük oranda başarıyla verdik.

ERDOĞAN: MİLLETİMİZ “İSTANBUL İÇİMİZE SİNMEDİ” DİYOR – VİDEO

İstanbul ve Ankara seçimi kaybetmedik

-İstanbul ve Ankara önemle üzerinde durulması gereken yerler olarak öne çıkıyor. Esasen biz İstanbul ve Ankara’da kaybetmedik. Tam tersine seçimi kazandık. ‘Sayın Genel Başkan ne diyor’ diyenleriniz çıkabilir. Her şeyden önce kazanmak-kaybetmek nedir bunun üzerinde durmak gerekir. İstanbul’da İlçelerin 25’inde Cumhur İttifakı almış durumda. Ankara’da 22 ilçeyi Cumhur İttifakı almış durumda.

-Seçim itirazı hakları bundan önce de bütün partiler tarafından kullanılmıştır. CHP’liler itiraz sürecini hukuki bir süreç olmaktan çıkararak gölge düşürmeye çalışıyor.

İş Bankası’na yanıt

-İstanbul’da 15 bin oyu gasp edilmekten kurtarmamız dahi itirazlarımızın ne kadar haklı olduğunu gösterdi. Daha da düşecek. Düşmeye devam ediyor. Çok ciddi bir örgütlü organizasyon söz konusu. Elimizdeki belgeler bunu gösteriyor. Kamu yöneticisi olmadığı halde birçok bankalardaki adeta işçi statüsünde diyebileceğimiz kişilerin memur gibi sokuşturulması yenilir yutulur bugüne kadar uygulanmış bir şey değil. İş Bankası, Garanti, Şekerbank, FİBA gibi binlerce mensubu memur statüsüyle görev almıştır. İş Bankası açıklama yaptı. Bunlar bizim bilgimiz tahtında değildir diye. Biz sizin bilginiz tahtında demedik. Sizin görevlilerinizin burada görev aldığını ifade ediyoruz.

-Önümüzdeki süreci başta büyükşehirler olmak üzere nasıl değerlendireceğiz. Şeriatın kestiği parmak acımaz diyerek içimize sinse de sinmese de YSK kararına uyacağız. AK Parti umudunu kesti diyor. Son ana kadar biz hukuk mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu normal yargı mücadelesinden ziyade seçim hukukuna yöneliktir. Milletimiz diyor ki İstanbul benim içime sinmedi. Bu şaibenin giderilmesi şart ki rahat edelim.

-Daha ilk andan belediye başkan vekillerinin odalarındaki kilitleri sökecek kadar bir hırs. Ne oldu Meclis’te seçimler yapıldı. Tüm komisyonları bizim arkadaşlarımız kazandı. Önümüzde encümen var. 5 tanesi seçilmiş, 5 tanesi atanmış +1 belediye başkanı. Bunu demokrasiye uygun bulmuyorum. Demokrasi seçilmişlerin uygun olduğu bir yerdir. Atanmışların değil.

AKP’nin YSK temsilcisine yanıt

‘İçimizde de bize yanlış yapanlar var’

-Bunu ele almamız şart. Encümende atanmışlar mı hakim olacak seçilmişler mi? Bunun çalışmasının yapılması lazım.

-Seçim öncesi ve sonrasında ortaya çıkan tabloda milletimize mahcup olmamak için elimizden geleni yapacağız. Biz bu işi kaybettik noktasında değiliz. Hukuki delillerle araştırmalarımızı sürdürüyoruz. Her birinizi tebrik ediyorum. Ama şunu da söylememiz lazım. Dışarıyla mücadele verirken içimizde de bize yanlış yapanların olduğunu ifade etmeden geçemeyeceğim. Bu yeni bir şey değil. İlk insanla beraber başlayan süreç.

Hesap sormasını biliriz

-Bu davanın adamları olduğunu söyleyenler bütün seçim kampanyası boyunca nereye gittiler? Biz herkesin beğendiği isimleri bulma başarısını ne zaman gösterdik ki? Böyle bir şey olabilir mi? Burada yönetim varsa çalışmasını yapar ve karar veririz. Hep birlikte uyarız. Bu teşkilatın ahlakıdır.

-Ama bu teşkilatın ahlakından mahrum olanlar kendilerini anlatamyacaklar. Bilesiniz ki bu teşkilat sadece Ankara’da kabuğuna çekilmiş bir teşkilat değildir. Hangi il, ilçede neler oluyor hepsi bize geliyor. Hepsini biliyoruz. Gün ola harman ola. Bu teşkilatın geleceği için hesap sormasını biliriz. Bunları sırtımızda taşıyacak değiliz.

-10 ay önceki seçimlerde %60 – %70 oy aldığımız yerlerde belediye başkanlıklarını kaybetmiş olmamızın bize anlattığı mesajı gözardı etmiyoruz.

-Değişim hayatın bir gerçeğidir. Adım adım gerçekleştireceğiz. Birileri istediği için değil. Her şeyi toptan alt üst etmek anlamına gelmez.

-Sırtını terör örgütlerine dayananlar ikbalini siyasi mühendislik oyunlarında arayanlar bizi anlayamaz.

-Seçim dönemiyle icraat döneminin dinamikleri farklıdır. İcraat döneminde tüm enerji ve vakit ülke meselelerinin çözümüne hasledilir. Biz kızgın demiri soğutalım çağrımızla bu ince noktaya dikkat çektik. Biz önce Türkiye, demokrasi, büyüme, ihracat diyen bir parti olduk. Milli meselelerde uzlaşmanın anlamını en iyi biz biliyoruz. Terör, güvenlik, ekonomi başta olmak üzere Türkiye’nin bekasına yönelik tehditleri 82 milyon hep birlikte göğüslememiz gerekiyor.

-Ne zaman birliğimizi muhafaza etmişsek o zaman büyük devlet olduk. Ne zaman içimize kapanmış, birbirimizle kavga etmişsek o zaman kaybettik. Gün 82 milyon olarak duvarın tuğlaları gibi birbirimize kenetlenme günüdür.

-Bu ülkedeki tek kutuplaşma Türkiye ortak paydasında yer alanlarla terör örgütlerinin safında yer alanların kutuplaşmasıdır. Onun dışında bir kutuplaşma bilmiyoruz, tanımıyoruz.

-Şehit cenazesine katılmak, ailenin acısını paylaşmak herkesin hakkıdır. Seçim sürecinde kendisini PKK’nın güdümünden kurtamamış, işbirliği yapmış bu konuda atması gereken adım daha dikkatli olması gerekenlerin daha özenli hareket etmek zorunda olmaları gerekir. Buraya gitmek, ne getirir? Ne götürür? Bu şehit senin işbirliği yaptığın PKK alçaklarının siyasi görüntüsü olan HDP ile sen işbirliği yapmışsın. Mehmedimi şehit edenlerle işbirliği yapmışsın bunları yutmayacağız.

-Dağ ile anlaşacaksın, dağ sana talimat verecek. Bunları TV’lerde izledik. HDP Ankara, İstanbul, İzmir’de seçime girmeyecek dedi. Ve sen bunlarla dayanışma içinde olacaksın ve Çubuk’a gideceksin şehidimin cenazesi. Benim Çubuk’taki köylümü hiç düşünmüyor musun? Onlar acaba benim oraya gidişimi nasıl karşılayacak diye. Ben Cumhurbaşkanı olarak soruyorum. Rahatsız olurum derse gitmiyorum. İkinci bir sıkıntıyı niye yaşatayım? Sen siyasi istismar için oraya gidiyorsun. Şehit için değil.

-Bay Kemal Hacıbektaş’ta bizim kadın vekilimize nasıl saldırıldığını biz biliyoruz. Ayrıca enerji bakanımız Taner Bey’e saldırı sonrası sizin besleme medyanızın nasıl başlıklar attığını biliyoruz. Bunların hepsi bizde var.

-CHP’nin kutuplaştırma siyasetine karşı milletimizle değerlerimize uygun şekilde mücadelemize devam edeceğiz.

Ben temiz elimi öptürüp kirletmem

-Bizi CHP’nin HDP’nin yaptıklarından ziyade 2002’ye kadar beraber yol yürüdüğümüz birinin söyledikleri politikaları üzüyor. Seçimde aldıkları oy ne olursa olsun, görmezden gelemiyoruz. ‘Ardahan’da üniversite kurmanın anlamı ne?’ diyor. Adama sormazlar mı tabelesı var, binası yok.”

-Malum partinin başındaki zat Çamlıca camisi ile ilgili bir hezayanını dile getiriyor bu ne cahilliktir… “Hangi akıllının başına Çamlıca Tepesi’ne 60 bin kişilik cami yapmak gelir” diyor. “Çamlıca camiini doldurun elinizi öperim” diyor. Ben temiz elimi öptürüp kirletmem

-Öyle bir tarih bilmelik var ki.

-‘Artık biz bitiyoruz’ deyin. Bitirelim. Bakıyoruz sürekli havadan sudan bahaneler uyduruyorsunuz, sürekli önümüzü kesiyorsunuz. Vize de aynı şeyi yaptılar. Oyalama taktiği… Bize verilen sözlerin yerine getirilmesini bekliyoruz ama bir yere kadar.

-Kudüs davasının ve Filistinli kardeşlerimizin takipçisi olmaya devam edeceğiz. Libyalı kardeşlerimizin yanında da dimdik duracağız. Cezayir’deki tartışmaları çok yakından takip ediyoruz. Sudan’la da çok uğraştılar. Yapılmadık hiçbir müdehale bırakmadılar. Türkiye Sudan’lı kardeşlerimini desteklemeye devam edecektir.

-İçerde ve dışarda ciddi tehditlerin olduğu bir dönem yaşıyoruz.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Politika

‘Yıldırım’a yakın isim: İmamoğlu’nun başkanlığı hayırlı olsun’

AleviNet

Published

on

İstanbul’un seçilmiş Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile AKP’nin adayı Binali Yıldırım, İsmail Küçükkaya’nın moderatörlüğünde katıldıkları canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Tüm Türkiye’nin kilitlendiği canlı yayına Binali Yıldırım’ın FETÖ açıklamaları ve İzmir’e ait “Su ve Kanalizasyon” verilerini paylaşması damga vurdu.Yayının ardından konuya ilişki dikkat çeken bir paylaşımda bulunan İYİ Parti Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Aslan, “Binali Yıldırım’ın en yakınındaki biriyle konuştum. Fetö ve İzmir’den kalma karton bilgi bizi yıktı; bu saatten sonra İmamoğlu’na başkanlık hayırlı olsun dedi…” ifadelerini kullandı.

Binali Yıldırım’ın en yakınındaki biriyle konuştum. Fetö ve İzmir’den kalma karton bilgi bizi yıktı; bu saatten sonra İmamoğlu’na başkanlık hayırlı olsun dedi… pic.twitter.com/tnj9WGbM7Z

— Mehmet Aslan (@Aslnmhmt) 16 Haziran 2019

Continue Reading

Politika

Bahçeli de ‘Pontus’ dedi

AleviNet

Published

on

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul’da muhtarlara hitap etti.

Bahçeli, 31 Mart yerel seçimleri sonrasında önerdiği yeni seçim sistemini hatırlatarak “39 ilçede başarılı olan Cumhur İttifakı’nın Büyükşehir’de önünün kesilmesi demokrasi açığıdır. CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı seçilmiş olsa bile İstanbul’da nasıl çalışacak, nasıl hizmet edecektir? İstanbullular belediye meclisindeki tartışmalarla, kavgalarla meşgul edilmeyecek miydi? Bizim bu değerlendirmelerimizi istismar edenler oldu. Muhtarların kaldırılması gerektiğini söylediğimizi ileri sürenler oldu. Altını kalın olarak çizmek isterim ki muhtarlıkların kaldırılması konusunda kesinlikle bir görüşümüz yoktur. Muhtarlıklarımız varsa demokrasimiz diridir. MHP, muhtarlıkların kaldırılması değil, sorunlarının çözülmesini istiyoruz. Muhtarlarımız devletin mahalledeki gözüdür, kulağıdır. Elbette ki sorunlarınızı biliyoruz” dedi.

ABD’NİN TEHDİTKAR MEKTUBUNA TEPKİ

Türkiye ile ABD arasında S-400 krizine neden olan ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan’ın Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a yazdığı mektuba tepki göstererek, “Türkiyi izinle, icazetle kurulmuş bir devlet değildir. ABD’nin S-400 üzerinden Türkiye’yi ablukaya alma çabası iyi niyetli değil. ABD Türkiye’nin sinir uçlarıyla oynamaktadır. Mektuba verilecek en iyi cevap buruşturup göndermektir. Türkiye S-400’ü alacak ve konuşlandıracaktır. Bu iş bitmiş, konu kapanmıştır. Gerisini ABD dünüşmelidir.” diye konuştu.

“KÜRT KÖKENLİ KARDEŞLERİMİZ BİZİM CİĞERPARELERİMİZDİR”

Bahçeli, “Huzurlarınızda diyorum ki, Türkiye’yi bölmeye, kardeş kavgası çıkarmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Bekâmız muhafaza edilecektir. Türk-Kürt arasına nifak sokmaya çalışanlar bozguna uğratılacaktır. Kürt kökenli kardeşlerimiz bizim canımızdır, ciğerparelerimizdir. Ortak bir maziden, ortak bir geleceğe birlikte uzanacağız. Kürt kökenli kardeşlerimizin terörle en ufak bir ilgisi yoktur. PKK onların hiçbir zaman temsilcisi olmamış, olamayacaktır. Kürt kökenli kardeşlerim şereflidir, bekasına, birliğine ve dirliğine sahip çıkacaklardır. Aramızı açmak için fitne-fesat çıkaran ahlaksızlara el ele direneceğiz, güç birliği yapıp tuzakları başlarına geçireceğiz. Kürt kökenli kardeşlerimin alayını hasretle ve muhabbetle kucaklıyorum. İstanbul’da ve ülkemin diğer illerinde yaşayan kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. MHP’yi Kürt kökenli kardeşlerimizle sorunlu göstermek alçaklıktır, sapıklıktır, cinayettir. Biz, milletimizin her ferdini bir ve eşit gören, gösteren ve buna da sonuna kadar devam edecek olan engin bir fıtrat ve fazilete sahibiz.” diye konuştu.

“DÜNYANIN GİZLİ GÜNDEMİ İSTANBUL SEÇİMLERİDİR”

Bahçeli konuşmasını şöyle sürdürdü:

Şu anda dünyanın gizli gündemi İstanbul seçimleridir. İstanbullu kardeşlerimizin kurulan kirli tezgahları bozacağından şüphem yoktur. Attığımız mitil hani nerede diyenler, paçası tutuşan gafillerdir. MHP her yerdedir, mitil her yere serilmiştir. Üç hilal İstanbul’un her yanındadır.

Zilletin foyası ortaya çıkmıştır. Mücadelemiz İstanbul’un geleceğini güvence altına almaktır. Mehmetçik katilleri İstanbul’da belediye yönetimini etkileyemez.

Seçim güvenliğinin önemli oranda zedelendiğini ortaya koymuştur. YSK’nın kararı son derece isabetlidir. MHP, İstanbullu her vatandaşımızın iradesinin sandıklara doğru yansımasının gereği neyse yapacaktır.

CHP ve yanında hizalanan kim varsa 23 Haziran’ın Cumhurbaşkanlığı seçiminin bir rövanşı olarak görmektedir. Türkiye’de yeniden bir sistem tartışması çıkarmak isteyenlerin hevesleri kursaklarında kalacaktır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminden hazımsızlık duyanlar amaçlarına ulaşamayacaktır. Nereden bakarsanız bakın 31 Martta Cumhur İttifakı’nın başarılı olduğunu göstermektedir.

İMAMOĞLU’NA ‘PONTUS’ İMASI

Terörist başının heykelini dikme hayalinde olan bir hainin çizgisini beğendiğini dile getiren CHP adayından İstanbullu vatandaşlarımıza gelecek bir fayda yoktur. Seçilmesini Yunan gazetesinin “Konstantinopolis’i fetheden Pontus” başlıklı haber ile duyurduğu ve bu duruma cevaben, “Rumsa Rumdur, bu ülkede Rum var mı var, Yunanlı var mı var” diyen birinin nereye hizmet edeceği açıktır. Hakkı olmadığı halde VIP terminalini kullanmaya kalkan ve valimize ağır hakaret eden bir ağızdan İstanbul’ için hayırlı bir sözün çıkması beklenmemelidir. Her vatandaşımızdan isteğimiz bu gerçeği görmeleridir. 23 Haziran’da 16 milyon İstanbullu huzura kavuşacaktır. FETÖ kaybedecektir, PKK yerin dibine geçecektir. MHP, İstanbul’a mitili çoktan atmıştır. Çalışmalarını heyecanla sürdürecektir. İstanbul düşmeyecek, fetih ruhu silinmeyecektir.

Continue Reading

Politika

Akşener: Araştırdık seçimin iptalinin asıl nedenini öğrendik

AleviNet

Published

on

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener 23 Haziran seçimleri öncesi İstanbul programlarına devam ediyor. Bu kapsamda Arnavutköy’de yurttaşlarla bir araya gelen Akşener’in sonraki durağı Büyükçekmece oldu. Akşener’in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

”ASIL SEBEP DUYGUSALMIŞ”

Erdoğan bir konuşma yapmıştı. 31 Mart akşamı. Bunun büyük bir şans olduğunu düşündüm. Hepimizin Cumhurbaşkanı gibi konuştu. Sonra devreye ne girdi bilmiyoruz, 3 harfliler mi 5 harfliler mi işler değişti. Sonra bir baktık seçimler iptal edildi. Araştırdık seçimin iptalinin asıl nedenini öğrendik. Asıl sebep duygusalmış.

Kısacık iki şey söyleyeyim 6 bin araba kayıp en düşük modeli Passat şoför, benzin parası sizin cebinizden çıkıyor. Vatandaşa bakıyorsun her evde en az bir işsiz.

”O DAMAT VAR YA O DAMAT”

O parayla istihdam sağlanabilir, İstanbul uçar ama görüyoruz ki yandaşlar uçmuş. Biz 31 Mart’tan sonra şunu yapabilirdik, itiraz edip çamurluk yapabilirdik. Neden yapmadık? İstanbullunun ferasetine güvendik. İki ekonominin hali perişan, o damat var ya o damat, ekonominin içine tükürdü.

Yurt dışı ile ilişkiler berbat, Türkiye en zor dönemini yaşıyor. Sayın Erdoğan’ın yanında görünenler onu satarlar ama hepiniz şahitsiniz biz buradayız onu ele dövdürmeyiz.

Bu yüzden yapılan haksızlığa rağmen yola çıktık. Şunu hiç unutmayın iki adayın katıldığı bir seçime gitmiyoruz. Biz sivil darbe ile hakları elinden alınmış, seçilmiş belediye başkanı ile seçimi kaybeden diğer aday arasındaki bir seçime gidiyoruz.

10 günümüz kaldı sabredeceksiniz. Yemin ettim sinirlerimi aldırttım. Sizden istediğim sabretmeniz. Ağabeyler çok sinirli, kavga çıkarın diye her şey yapılacak ama yapmayacaksınız.

Continue Reading
Advertisement

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI