İBB Adayı İmamoğlu Topal Osman’ı sahiplendi!

Post date:

Author:

Category:

Millet İttifakı’nın adayı Ekrem İmamoğlu’nun da Giresun’da yaptığı konuşmada “Topal Osman’a bağlıyım” dedi.

İmamoğlu’nun açıklamasına tepki gecikmedi. HDP Milletvekili Garo Paylan tepki gösterti. İmamoğlu’nun açıklamasının ardından tarihçi Ayşe Hür’ün ‘Çağımızın Bir (Başka) Kahramanı: Topal Osman’ başlığıyla 2016 yılı başında Birikim dergisinde kaleme aldığı yazıyı hatırlatan Paylan, “İmamoğlu, Topal Osman’a, işlediği insanlık suçlarını bilerek bağlıysa işimiz zor. Bilmeden bağlıysa, ekteki yazıyı okuyup bağlılığını gözden geçirsin derim. Zor! İşimiz çok zor!” dedi.

Paylan ayrıca bir kaç gün önce, AKP Genel Başkan Yardımcısı Canikli’nin, Giresun Belediyesi tarafından düzenlenen bayramlaşma programında, “Topal Osman Ağa’nın Kurtuluş Savaşı döneminde Pontuslulara karşı, bu bölgeyi Pontuslulaştırmak isteyenlere karşı verdiği mücadelenin bir benzeri şu anda yine biz torunları tarafından bu mücadelenin verilmesiyle karşı karşıyayız” ifadelerini kullanmasına tepki göstermişti. Garo Paylan, şunları söylemişti:

“AKP‘li Canikli’nin övdüğü Topal Osman; Karadeniz’de Rum ve Ermenileri, Koçgiri’de Kürtleri katleden talancı bir çete lideridir. Trabzon milletvekili Ali Şükrü Bey’i öldürmesi üzerine, meclis idamına karar vermiştir. AKP’li Canikli; bir katili, bir çeteciyi dedesi sayıyor.”

- Advertisement -spot_img

YAZARLAR

spot_img

EN SON EKLENEN YAZILAR