Connect with us

.

GÜNCEL HABERLER

Bahçeli ‘Başkanlık Sistemi’ni böyle savundu: Kaos çıkar

AleviNet

Published

on

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP Genel Merkezi’nde partilileri ile bayramlaştı. Burada konuşan Bahçeli, “Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı sorunları göz önüne alarak, dış politikadaki yoğunlaşmayı göz önüne alarak bazı değerlendirmelerde mutlaka siyasi partiler arasında bir mutabakatın sağlanması bir zaruret halindeyken, Türkiye’yi yeniden bir kaosa sürükleyecek yaklaşımlarda bulunmak kanaatimizce ülkenin istikrarı açısından önemli zararlar vereceği inancındayız. O sebepten dolayı bayram sonrası yaşanacak süreçte ve 1 Ekim’de açılacak TBMM’yi göz önüne alarak, Türkiye’deki terör faaliyetleri, PKK/PYD’nin terör devleti kurma istekleri, Doğu Akdeniz ve Kıbrıs’ta yaşananlar göz önününde bulundurulmalı. Daha 1 yıl, 1 ay 9 günü bulmamış bir sistemi suçlayarak yeni kaoslara Türkiye’yi sürüklemek, siyasi partilerin anlayışına, demokratik etiğine bağdaşmamaktadır. MHP önümüzdeki günlerde, bu tarihi gerçekler ışığında yerterli dersleri çıkararar, 71 yıldır sağlanamayan istikrarsızlığı, 1 yıldır sağlanamadı iddiasıyla karşı çıkılması ülkemiz açısından en büyük tehdit olacaktır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin bir kez daha arkasında olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

“BURASI BİR TAMPON BÖLGE DEĞİL”

ABD ile güvenli bölge mütabakatığı ile ilgili bir soruyu yanıtlayan Bahçeli, “Türkiye’yi tehlikelerden kurtaracak akılcılık öne çıkmalıdır. Burası bir tampon bölge değildir, burası güvenlik bölgesidir” ifadesini kullandı.

Bahçeli, “MHP bu ülkeyi karşılıksız seviyor. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni de karşılıksız destekliyoruz, herhangi bir pazarlığın içerisinde değiliz. Pazar olarak binamızın karşısındaki perşembe pazarını biliriz” ifadelerini kullandı.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GÜNCEL HABERLER

İzmir’de avukatlara ‘kayyum’ şiddeti: Gözaltılar var

AleviNet

Published

on

Çağdaş Hukukçular Derneği ve Özgürlük İçin Hukukçular Derneği, Amed, Mardin ve Van büyükşehir belediyelerinin gasp edilmesine karşı adlye önünde basın açıklaması yapmak istedi.

Eyleme izin vermeyen polis, HDP İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu’nu avukatlardan uzaklaştırdı. Hemen ardından avukatlara saldıran polis, çok sayıda kişiyi darp ederek gözaltına aldı.

Continue Reading

GÜNCEL HABERLER

AABK Türk konsoloslukları önünde eyleme geçiyor

AleviNet

Published

on

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK), kayyum işgaline ilişkin eylemlerini sürdürüyor.

Yazılı açıklama yapan AABK, “Halkın iradesini haramilere teslim etmeyeceğiz” mesajını vererek, “Tüm demokrasi güçleriyle el ele vererek, tek adam rejiminin baskıları karşısında asla boyun eğmeyeceğiz. Diz çökmeyeceğiz” dedi.

ÇAĞRI

Açıklamada şu çağrı da yapıldı:

“23 Ağustos 2019 Cuma günü saat 11:00’de Avrupa’daki Türk konsoloslukların önüne siyah çelenk bırakacağız. Tüm duyarlı canlarımızı bu protesto mitinglerimize davet ediyoruz.”

“Kayyımlara hayır… Faşizme geçit yok” etkinliklerinin yapıalcağı iller….

Düsseldorf
Frankfurt
Hamburg
München
Stuttgart
Hannover
Berlin

Continue Reading

GÜNCEL HABERLER

İdlib’deki gözlem noktasına taciz ateşi iddiası

AleviNet

Published

on

Suriye ordusunun, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) kontrolündeki İdlib’deki gözlem noktasına taciz ateşi yaptığı bildirildi. Reuters’ın ulaştığı iki Türk yetkili,  İdlib’in güneydoğusundaki Maaretinuman ilçesinde yer alan 8 nolu gözlem noktası yakınlarına açılan ateşin herhangi bir yaralanmaya ya da hasara yol açmadığını aktardı.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, taciz ateş makineli tüfeklerle bölgedeki bir Suriye uçağından yapıldı.

Suriye ordusu 19 Ağustos’ta 8 nolu gözlem noktasının güneyindeki 9 nolu gözlem noktasına doğru hareket halinde olan Türk ordusuna ait konvoya hava saldırısı düzenlemişti. Şam yönetimi “TSK konvoyunun İdlib’deki teröristlere silah taşıdığını” savunmuştu. Ankara, hava saldırısında üç sivilin öldüğü açıklamıştı. 

İdlib'de hedef alınan TSK konvoyu

İdlib’de hedef alınan TSK konvoyu

Suriye ordusu bir süredir Rusya ve İran’ın desteğiyle İdlib’in güneyinde cihatçı örgütlerin kontrolünde olan bölgede ilerliyor.

Taciz ateşine uğradığı iddia edilen söz konusu gözlem noktası Suriye güçlerinin kuşatmaya aldığı Han Şeyhun ilçesinin kuzeyinde yer alıyor.

İran ve Rusya ile yapılan anlaşma uyarınca Türkiye’nin Suriye’nin Kuzeybatısında 12 gözlem noktası bulunuyor.

rtr/GY,JD

© Deutsche Welle Türkçe

 

Continue Reading
Advertisement

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI